Wolrd Police & Fire Game v Rotterdame s účasťou našich reprezentantov!

Medzinárodné športové podujatie pre príslušníkov polície, hasičov, colných a bezpečnostných služieb prichádza po prvý krát vo svojej histórií do Holandska. Od 22. do 31.júla 2022 ovládnu krajinu tulipánov Wolrd Police & Fire Game. Prístavné mesto Rotterdam sa na desať dní stane centrom tohto veľkolepého športového podujatia, na ktoré mieri aj výprava zo Slovenska.

 

Reprezentačný tréner Tomáš Kiss vycestuje zabojovať o cenný kov už po štvrtý krát. Hier sa zúčastnil v USA, Severnom Írsku a naposledy v roku 2019 v Číne. Domov priniesol celkom tri zlaté, tri strieborné a jednu bronzovú medailu. „Sú to špecifické hry, lebo najprv musíte byť v potrebnom rezorte a v skutočnosti je to po olympiáde a svetových hrách najväčšia súťaž. Hry sú každé dva roky, čo mi tiež vyhovuje, lebo mám čas na prípravu a aj motiváciu čo je občas ťažké získať…jednoducho – kto tam bol vie prečo tam chodíme“, povedal Kiss, ktorý bude súťažiť v kategórií do 100kg.

Archív World Police & Fire Games 2019 Čína (Peter Kasan, Tomáš Kiss, Barbora Bajčiová)

Na Wolrd Police & Fire Game bude hájiť farby Slovenska aj viceprezident SAPR Peter Kasan. „Tato súťaž pre mňa znamená strašne veľa, keďže budem zastupovať a reprezentovať svoju firmu KASprof-SECURITY Agency, Slovenskú asociáciu pretláčania rukou a Slovensko v športe, ktorý milujem.

Zodpovedne som sa pripravoval vyše roka a do prípravy som si zaradil aj dve ťažké súťaže – medzinárodnú Golemovu ruku a Majstrovstvá Slovenska. Nič som nenechal na náhodu, cítim sa výborne pripravený. Súťažiť budem v kategórii do 90kg, čo je o 5kg vyššia kategória ako súťažím na medzinárodných súťažiach, aj toto bude výzva“. Viceprezidenta SAPR čaká obhajoba titulu z roku 2019, kedy v čínskom Chengdu zvíťazil vo svojej kategórií.

Spolu s viceprezidentom SAPR vycestuje reprezentovať Slovensko aj Miroslav Socha, ktorého čaká premiéra vo váhovej kategórií +110kg. „Na súťaž som sa pripravoval spolu s Peťom Kasanom v domácom Crossgyme365, bude to moja prvá skúsenosť s touto súťažou a verím, že sa mi podarí siahnuť na medailu“.

Archív World Police & Fire Games 2019 Čína

Tento rok je registrovaných viac ako 10 000 súťažiacich zo 70 krajín sveta. Súťažiť sa bude v 63 športových disciplínach, vrátane armwrestlingu. Našej výprave budeme držať palce!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top