Barbora Bajčiová a Rebeka Martinkovič dnes vycestovali do dejiska svetových hier

Slovenská výprava v zložení Barbora Bajčiová a Rebeka Martinkovičová dnes vycestovali do dejiska svetových hier – World Combat Games, ktoré sa konajú v hlavnom meste Saudskej Arábie v Rijáde.

World Combat Games sa konajú každé štyri roky a často sa prirovnávajú ku olympiáde bojových športov, ku ktorým sa zaradil aj armwrestling pod taktovkou svetovej organizácia armwrestlingu WAF.

V kategórií ženy do 65 kg sa nominovala Rebeka Martinkovičová. „Moje pocity sú úplne fantastické. Veľmi sa teším, že môžem byť súčasťou tohto významného športového podujatia. Je to pre mňa česť reprezentovať moju krajinu, že ako Slovenka som sa nominovala na základe mojich výsledkov. Budem štartovať v mojej váhovej kategórii do 65kg a bude nás osem pretekárok z celého sveta. Už túto nomináciu považujem za veľký úspech a všetko čo príde, je len veľký bonus. Vždy to bol môj sen sa kvalifikovať na svetové hry a  som šťastná, že sa to podarilo“, neskrývala nadšenie Rebeka.

Barbora Bajčiová nastúpi v kategórií nad 80kg. V celosvetovej nominácií získala miesto hneď za Kazaškou Antoninou Lissyanskaya.

Zastúpenie budeme mať aj medzi rozhodcami, kde bol nominovaný Ivan Gregorička.

Dievčatám prajeme pevné ruky, vynikajúcu techniku a veľa šťastia!

Armwrstling je na programe v piatok 27.10. a v sobotu 28.10 na King Saud University. Live prenosy môžete sledovať na www.riyadh2023.com

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top