Zo Záhrebu štyri medaily

Na druhom ročníku medzinárodnej súťaže Sokol Marić v Záhrebe reprezentovala Slovensko sedmička pretláčačov – Rado Dobrovič, Milan Fáber, Pavol Gettler,Michal Girášek, Ivan Gregorička, Miroslav Murín a Peter Racek.
Po vlaňajšom experimente s nočným klubom sa podujali organizátori o opačný extrém, keď vytiahli súťaž z ponurého prostredia diskotéky von na námestie. Krásne, takmer letné počasie, bolo ideálne pre divákov, no súťažiaci utekali pred slnkom do tieňa aby sa uchránili pred úpalom.

Súťažilo sa podľa papierových pavúkov, ktoré nám nie veľmi priali. Veď v sedemdesiatke sa “vybili” naši traja chalani medzi sebou. Na to naozaj nemuseli cestovať až do Záhrebu. Taktiež rozhodovanie bolo v niektorých prípadoch dosť sporné, aspoň že česť rozhodcom zachraňoval Ivan Gregorička, ktorý stihol okrem súťaženia odrozhodovať väčšinu súťaže.

Za stolmi to bolo napínavé. Najväčší favoriti boli Bulhari, ktorí aj zaknihovali viaceré víťazstvá. Prekvapením bola prehra Kostadinova s Talianom Gasparinim v ľavej ruke (Open). Výborne si počínali naši, keď získali štyri pódiové umiestnenia – Rado Dobrovič druhé miesto v pravej ruke, Peter Racek dve tretie miesta a Miro Murín tretie v ľavačke.
Prvé miesto nás zatiaľ v Záhrebe akosi obchádza, no súťaž sme brali ako prípravu na blížiace sa ME a tak sme s výsledkami spokojní.
Najväčším prekvapením súťaže bol určite Ceco Racek, ktorý porazil aj úspešných medailistov zo Seneckej ruky Chorváta Soviča a Maďara Kovácsa. Kto vie, ako by dopadol jeho súboj s Dobrovičom, ak by ho nepustil do inále, v ktorom nakoniec Rado podľahol Talianovi Gasparinimu.

-mač-

05/11/2015

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top