1. kolo SNLP 2014/2015

Už roky začína ligová súťaž prvým kolom v Banskej Štiavnici počas Salamadrových dní. V tomto roku nám počasie nebolo naklonené a lialo ako z krhly. Mnohí sa pýtali … to prší šťastie? Dúfajme. Deň po súťaži odchádzame na majstrovstvá sveta, kde toho šťastia budeme potrebovať naozaj dosť 🙂

Ale späť k prvému kolu. Aj v tomto roku sa potvrdilo, že neúčasť reprezentantov láka ostatných, aby si schuti zasúťažili. Tak sa stalo aj v tomto roku a po dlhšom čase sme mali na súťaži takmer osemdesiatku súťažiacich, a to 26 reprezentantov oddychovalo doma.

Kategórie boli veľmi slušne obsadené, juniorské a aj seniorské. Veľmi dobre sa prezentoval úplne nový klub Jána Vojenčáka AWK Kokava nad Rimavicou. Hneď po registrácii prišli na súťaž v početnom zložení a vďaka juniorkám zaknihovali aj niekoľko pódiových umiestnení.

Za stolmi sme boli svedkami aj niekoľkých návratov a to veľmi úspešných. Po niekoľkých mesiacoch (ak nie aj viac) sa za súťažnými stolmi objavil bývalý reprezentant Martin Hanes (AWK Zvolen) a to naozaj impozantným spôsobom. Svoju kategóriu vyhral v ľavej aj v pravej ruke.
Ďalším navrátilcom bol Peter Chladný (AWK Senec), ktorý tiež zaknihoval jedno víťazstvo (v pravej ruke). V ľavačke našiel premožiteľa v podobe úradujúceho majstra Slovenska Tomáša Kozolku (AWK Z.Moravce).
Po dlhšej odmlke sa vrátil aj Peter Dužek (AWK Senec) a tiež oslávil svoj návrat výborným výkonom a dvomi prvými miestami.

Dúfajme, že ich návraty neboli ojedinelé, ale víťazstvá všetkých troch namotivujú k ešte väčšiemu tréningu a na ďalšom kole ich opäť uvidíme za stolmi.

Keď sa pozrieme podrobnejšie na jednotlivé kategórie, tak v juniorke, zvíťazili medzi chlapcami tí istí borci v ľavej ruke aj v pravej. Martin Kubík (AWK L. Mikuláš), Dominik Vida (AWK Kráľova pri Senci) a Kristián Oláh (AWK Z. Moravce) boli vo svojich kategóriach najlepší.

Medzi dievčatami si najcennejšie trofeje odniesli taktiež iba dve – Kristína Magušínová (AWK Z. Moravce) a Katka Kadlecová (AWK Červeník), keď zvíťazili v ľavej aj v pravej ruke.

Medzi ženami sa prekvapujúco presadila taktiež juniorka K. Magušínová, keď sa jej podarilo zvíťaziť v pravej ruke. V ľavačke obsadila prvé miesto favoritka Lenka Čekanová.

V najľahšej kategórii mužov, ktorá bola najmenej obsadená si najlepšie počínal M. Murín (AWK Zvolen), ktorý taktiež zvíťazil v oboch rukách.

V 70-ke si výborne počínal Pavol Šopa (AWK Tatran Žarnovica), keď obsadil prvé miesto v ľavačke a druhé miesto v pravačke, kde ho porazil iba favorizovaný Milan Fáber (AWK B. Štiavnica).

V ďalších kategóriách si podelili prvenstvá už spomenutí “navrátilci”.

V tej najťažšej sme boli svedkami asi najväčšieho prekvapenia, keď o víťazstvo v pravej ruke úspešne zabojoval Juraj Szorád, ktorý sa vlastne tiež na súťaži ukázal po niekoľkých mesiacoch a možno ho radiť tiež medzi “navrátilca” – aby sme boli úplne presný. V ľavej bol v najťažšej kategórii najúspešnejší Juraj Chudý (AWK Trnava).

Súťaž v Banskej Štiavnici možno znovu hodnotiť veľmi pozitívne. Napriek dažďu…..a napriek blížiacim sa majstrovstvám sveta…. o rok sa tu vidíme znova…

-mač-

09/13/2014

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top