4. KOLO SNLP 2013/2014

Do kultúrneho domu v Červeníku si v poslednú januárovú sobotu našlo cestu takmer osemdiesat pretláčačov. Vo výbornej atmosfére zviedli množstvo napínavých zápasov, z ktorý vzišli víťazi posledného kola SNLP sezóny 2013/2014.

Na programe boli znovu juniorské aj seniorské katetórie, čím sa nám toto zloženie kategórií stáva tradičným.

V juniorských kategóriach sa darilo osvedčeným borcom, ale na medailové stupienky sa dostali aj nové tváre. Najvýraznejší vstup na stupne víťazov zaznamenal Pavol Valkovič (AWK Magnezit Revúca), ktorý v ľavačke do 70 kg zvíťazil a pridal k tomu aj tretie miesto v pravej ruke. V pravačke zvíťazil po ťažkých súbojoch Stanislav Ševčík (AWK Prešov).

V ďalších dvoch kategóriach zvíťazili skúsení pretláčači – v 80-tke Filip Hritz (AWK Z. Moravce) a v pluske Tadeáš Magula (AWK Myjava).

Medzi dievčatami si po dve prvenstvá odniesli Klaudia Lišková (AWK Prešov) a Katarína Kadlecová z domáceho AWK Červeník.

V seniorských kategóriach sme boli svedkami výborných a napínavých zápasov. Určite k tomu prispela účasť takmer celej slovenskej špičky, keď z najlepších chýbali iba Veronika Očipová a Juraj Michalička.

Medzi ženami si to znovu naplno rozdali Lucia Debnárová a Rebeka Martinkovičová. Ich vzájomné duely patria k ozdobe každej súťaže a nič na tom nezmenil ani fakt, že Lucia nastúpila nie celkom zdravotne fit. Za stolom bojovala ako levica a zaslúžene získala prvenstvo v ľavej i pravej ruke. Pre Rebeku sú tieto súboje pravou školou pretláčania a vidno, že si z každého berie ponaučenie, čo prispieva k jej zlepšeným výkonom.

V ľahšej ženskej kategórii si prvenstvá podelili Lenka Čekanová v ľavej a Klaudia Lišková v pravej ruke.

V najľahšej mužskej kategórii si prvenstvá rozdelili pretekári AWK Senec – Juraj Jaščég v ľavačke a Gejza Rigo v pravačke. Rigo sa objavil na súťaži po dlhšej odmlke, a pri pohľade na jeho výkon je nám len ľúto, že sa pretláčaniu nevenuje s väčším zápalom. Ktovie, kam by to až dotiahol.

V sedemdesiatke potvrdil dobrú formu z Trenčína Milan Fáber (AWK B. Štiavnica), keď zopakoval víťazstvo v ľavej ruke. To isté v pravačke sa podarilo Ivanovi Gregoričkovi (AWK D.Voda).

V 75-ke sa v ľavej ruke víťazne predstavil Jano Vojenčák (AWK Magnezit Revúca). Jano prišiel výborne pripravený a navyše priniesol viacerých juniorov, ktorých sám trénuje. Bolo zaujímavé sledovať ho, ako sa stará, ako okolo mladíkov behá a hecuje ich. Žeby nám vyrastal ďalší úspešný tréner?
V pravačke tej istej kategórie nadviazal na úspešnú sériu víťazstiev Štiavničanov P. Gettler, ktorý s prehľadom zvíťazil.

V osemdesaitpäťke to bol Dominik Glod, ktorý zobral dve prvenstvá do Prešova. Už pohľad na neho vyrážal dych. Zdá sa, že to Dominik zobral s prípravou na prvú zlatú medailu z ME (resp. MS) vážne. Naprek tomu, že súťažil vo vyššej kategórii ako zvyčajne, počínal si sebavedomo a s prehľadom zvíťazil v oboch rukách. Prekvapením v tejto kategórii je až tretie miesto Romana Tenkela (AWK B. Štiavnica), ktorého v pravačke porazil ďalší Prešovčan R. Čontofalský.

Druhá najťažšia kategória priniesla spomienku na ťažké súboje, ktoré medzi sebou pred rokmi zvádzali Rado Dobrovič (AWK B. Štiavnica) a Jano Germánus (AWK Magnezit Revúca). Títo borci opäť stáli oproti sebe, opäť ich súboje zdvíhali divákov zo sedadiel.
O prvenstvoj sa “bratsky” rozdelili – v ľavačke bol silnejší (a hlavne rýchlejší) Dobrovič a v pravačke strhol víťazstvo na svoju stranu Germánus.

V najťažšej kategórii sme čakali, v akej forme sa predstaví silvestrovský šampión Martin Minarovič (AWK Bratislava). Právom sme od neho čakali dve víťastvá, no aj v tejto kategóri sa poradie riadne miešalo. V ľavačke bol iného názoru Samo Hlubík (AWK Trnava) a v pravačke zvíťazil Jozef Rozbora (AWK Bratislava), ktorý sa za stolom predstavil po dlhšej prestávke zapríčinenej zranením.

V Červeníku sme boli svedkami výbornej súťaže, za čo patrí vďaka riaditeľovi súťaže Petrovi “Cecovi” Racekovi a všetkým, ktorí sa na organizácii podielali.

Tešíme sa na ďalšie pokračovanie o rok….

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top