Golemova ruka 2014

V sobotu sa v Brne uskutočnil už sedemnásty ročník Golemovej ruky. Pre našich pretláčačov je táto súťaž už tradične prvou medzinárodnou skúškou, na ktorej si zmerajú svoju výkonnosť.

Golemova ruka je už viac rokov príležitosťou hlavne pre pretekárov z “druhého sledu”, ktorí si jednak môžu pripísať body do rankingu a jednak preukázať svoje kvality a popýtať sa do reprezentačného družstva.

Nebolo tomu inak ani v tomto roku. Do Brna zavítala početná výprava našich, hladná po úspechoch, hladná po medailách. Za stolmi sa to prejavilo a výsledkom bolo šestnásť (16) zlatých medailí. Vynikajúci úspech, ktorý podčiarkli slová vedúceho výpravy Ivana Gregoričku: “Na začiatku to tu (v Brne) pôsobilo trochu chaoticky, no potom ako sa rozbehla súťaž už bolo všetko v poriadku. Súťaž bola veľmi kvalitná, aj keď tu bolo iba päť štátov (CZE, HUN, POL, SUI, SVK), neodrazilo sa to na kvalite….”

Nás teší, že okrem seniorov sme získali prvenstvá aj v súťaži juniorov, čo je prísľubom pre nadchádzajúcu Visegrád Junior Grand Prix, na ktorej by sme radi priviezli putovný pohár znovu na Slovensko.

Ale späť do Brna. V juniorke (U18) si výborne počínali Andrea Kušnieriková, Adam Adamov, Filip Hritz a Rastilav Kosťov, ktorí svojim súperom nedali šancu.

V seniorke zasa pozlátili svoje vystúpenie Dagmar Petrová, Juraj Jaščég, Ivan Gregorička, Peter Hervay, Tomáš Kozolka a Roman Tenkel.

Blahoželanie však nepatrí len im, ale celej výprave, ktorá sa postarala o výborný vstup slovenských pretláčačov do roku 2014.

Ďakujeme a držíme palce na ďalších súťažiach….

02/01/2014

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top