AKÁ BOLA SILNÁ RUKA STREDOŠKOLÁKOV 2016

Aká bola Silná ruka stredoškolákov 2016

November býva už tradične v znamení študentov, nie kvôli nadchádzajúcemu dňu študentstva, ale kvôli vyvrcholeniu 22. ročníka Silnej ruky stredoškolákov.

Silná ruka zavítala do všetkých krajov Slovenska. Prejavilo sa to aj na počte účastníkov. Na oblastných kolách sme v tomto roku zaregistrovali viac ako 350 účastníkov. Ešte väčšej účasti spravil škrt v Západoslovenskej oblasti súťažou “Kalokagatia“ v utorok. Tejto súťaže sa zúčastnilo viacero študentov predovšetkým z Trnavy a okolia a na druhý deň už tak nemali možnosť prísť do Bratislavy a zmerať si sily. Konečné číslo mohlo byť ešte väčšie.

Avšak zvýšil sa počet zapojených škôl zo 132 na 141, čo znamená opäť nárast oproti minulému roku čo nás teší, nakoľko sme tento rok začínali akoby „od nuly“ a odznovu sme museli pracne získavať kontakty na jednotlivé školy.

Veľmi nás teší aj počet škôl na ktorých sa robí už školské kolo. Viaceré z nich  nám zaslali aj výsledky. Týmto sa súťaž stala ešte populárnejšia s ešte väčšou účasťou študentov.

Všetky oblastné kolá mali výbornú atmosféru, napínavé a vynikajúce zápasy. Napriek tomu, že mnohí boli za stolom po prvýkrát, veľakrát zvádzali jedinečné súboje so skúsenými pretekármi. Najviac účastníkov sme zaznamenali v Bratislave (159), ktorému sekundoval Prešov (103).

A aké bolo samotné finále Silnej ruky stredných škôl 2016?

V stredu 23.11. sa najlepší z oblastných kôl zišli v Banskej Bystrici aby si zmerali medzi sebou sily. Športová hala Štiavničky bola dôstojným miestom tohto podujatia. Súťažilo sa na dvoch stoloch v dvoch dievčenských a štyroch chlapčenských kategóriách. Troška sklamaním bola neúčasť viacerých favoritov z Trnavy ktorí by určite siahali na medaily, takto však dali šancu iným. V dievčenskej kategórii do 60 kg sa vo finále stretli favoritky zo západoslovenského finále Kristína Magušinová a Barbara Ajpeková. Po napínavom súboji nakoniec zvíťazila Magušinová. V kategórii nad 60kg dominovala s prehľadom Michaela Vakoničová, favoritka tejto kategórie, ukázala svoje kvality a nedala šancu Klaudii Liškovej, ktorá sa tak musela uspokojiť so striebornou medailou. Medzi chlapcami do 65 kg zvíťazil Kamil Svetlošák pred talentovaným Mykhailom Nabokovom. V kategórii do 70 kg potvrdil úlohu favorita Marek Onderko, ktorý vo finále zdolal Mareka Bobockého, ktorý musel v semifinále zviesť po námietkach opakovaný súboj s Martinom Žihalom. V kategórii do 80kg dominoval Ján Gábor, ktorý potvrdil úlohu favorita i keď jeho súboje v kvalifikácii boli poznačené viacerými faulami. Vo finále už stavil na istotu, dal si pozor a jednoznačne zvíťazil. V najťažšej kategórii nad 80kg sa zo zlata tešil Michal Golian. Trochu sklamaním bolo určite „až“ tretie miesto Tadeáša Magulu, ktorého potrápil Adam Frankovský. Všetci ocenení sa tešili zo získaných medailí, diplomov i vecných cien ktoré im odovzdal prezident SAPR Ján Germánus.

Záverom by sme radi vyjadrili poďakovanie sponzorom FitMax a časopis Muscle & Fitness, ktorí v niektorých oblastných kolách a do finále venovali ceny pre víťazov.

Veľká vďaka patrí aj všetkým, ktorý sa personálne podieľali na bezproblémovej organizácii 22. ročníka Silnej ruky – rozhodcom i organizátorom, bez ktorých by sa pochopiteľne táto súťaž nemohla uskutočniť.

Verím, že všetci ste si tohtoročnú Silnú ruku užili a už sa tešíme na ďalší 23. ročník, ktorý bude určite väčší, lepší i napínavejší.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top