2. KOLO SNLP – RASLAVICE

Takmer osemdesiat štartujúcich zavítalo do východoslovenskej obce Raslavice, aby si zmeralo sily a výkonnosť na 2. kole SNLP pretláčačskej sezóny. V túto mrazivú sobotu sme tak mohli v Dome kultúry privítať okrem domácich zástupcov z klubov ako Prešov či Košice aj mnoho zástupov zo západu Slovenska. Viacerí pricestovali už v piatok. Za stolmi sme tak mohli vidieť opäť športovcov zo Senca aj Ivanky pri Dunaji (ktorí prišli do Raslavíc naozaj štýlovo na limuzíne), Bratislavy, Kráľovej pri Senci ale aj Dobrej Vody a Trnavy. Samozrejme ani stred v zastúpení športovcov zo Zvolena či Prievidze si toto kolo nenechal ujsť. Veľmi nás teší, že na kolo do Raslavíc zavítala tiež TV Markíza a tak reportáž zo súťaže bola odvysielaná v hlavnom spravodajstve dňa.

Juniorské kategórie boli nabité známymi menami, viacerými medailistami z MS a priniesli zaujímavé súboje. V najľahšej a najpočetnejšej kategórii do 70 kg dominoval Marek Onderko v obidvoch rukách. V Raslaviciach mal zdatných súperov vrátane športovcov z Poľska, ktorí si prišli zmerať sily. Avšak Marek potvrdil úlohu favorita a s prehľadom zvíťazil. Prekvapila neúčasť medajlistu z MS Adamova.

V osemdesiatke si prvenstvo vybojoval Jozef Dvorščák na obe ruky a v pluske potvrdil opäť úlohu favorita Michal Golian, ktorý taktiež zvíťazil na obe ruky. Obe kategórie boli poslabšie obsadené a chýbali tu viacerí borci, ktorí dominovali na Silnej ruke stredoškolákov ako Gábor, Magula či Vida, ktorí by určite zamiešali poradím.

Medzi dievčatami v kategórii do 60 kg si prvé miesta podelili Barbara Ajpeková na pravú ruku, ktorá sa tak úspešne vrátila opäť za pretláčačské stoly a v ľavačke si prvenstvo nenechala ujsť Martina Sojková, ktorej sa v tejto sezóne darí. V kategórii dievčat nad 60kg v pravej ruke s prehľadom zvíťazila Michaela Vakoničová a potvrdila tak úlohu favoritky. Naopak v ľavačke zvíťazila Klaudia Lišková, ktorú ale trochu prekvapila Bobovčáková Kristína. Klaudia napokon všetko zvládla a potvrdila svoju silu. Trochu sklamaním bolo až 4. miesto favoritky Mišky Vakoničovej, ktorá sa ale v prvom zápase na ľavú ruku zranila a do ďalších bojov tak už nenastúpila. Veríme, že sa Miška dá skoro doporiadku a v plnej sile ju uvidíme na ďalšom kole.

V ženských seniorských kategóriách bola slabšia účasť, čo je už ale takmer bežný stav pri neúčasti viacerých v minulosti stabilných mien. V kategórii do 60 kg zvíťazila Martina Sojková pred skúsenou Kristínou Magušinovou, ktorá sa tiež po zranení opäť vrátila za súťažné stoly. V kategórii nad 60kg to bolo takmer ako cez „kopirák“. Zvíťazila Rebeka Martinkovičová na obe ruky. Dagmar Petrová obsadila druhé miesto a Klaudia Lišková nakoniec kategóriu vypustila, lebo sa sútredila na juniorskú kategóriu.

V najľahšej mužskej kategórii do 65kg si prvenstvo v ľavačke vybojoval Ján Drinovský a na pravačku Miroslavom Murínom. Obaja predviedli pekné súboje a rozhodne nik nechcel dať druhému víťazstvo zdarmo.

V 75 kg v oboch rukách prvé miesto získal skúsený domáci favorit Dominik Glod pred Máriom Georgievskim, ktorý zviedol v semifinále veľmi napínavý a asi aj najdlhšie trvajúci súboj celej súťaže s Jurajom Jaščegom.

V 85-ke sme boli svedkami návratu Mareka Emericiho za stoly. Po dlhšej odmlke sa predstavil v dobrej forme keď v pravačke zvíťazil a v ľavačke bol tretí. V ľavej ruke zvíťazil poľský reprezentant Nowotarski Grzegorz pred Michalom Maťašom.

Do 100 kg dominoval na obe ruky domáci Michal Girášek, ktorý bol nad sily Mateja Drinku.

V najťažšej kategórii sa boj o prvenstvoj sústredil medzi dvojicu Peter Spusta a Samuel Hlubík. V ľavačke bol na tom lepšie Hlubík, keď už v kvalifikácii porazil na fauly Petra a vo finále zvíťazil, na oplátku v pravej ruke si prvenstvo vybojoval Spusta.

Medajlisti obdržali poháre, diplomy ale tiež ceny od sponzorov ako doplnky výživy či pomôcky na tréning ako šejkre a pod. Výborná atmosféra, skvelé zápasy, prezentácia firmy Self, kde športovci mohli ochutnať doplnky výživy tejto značky a na záver skvelý banket pre všetkých, ktorý sa niesol v družnej atmosfére, aj také bolo 2. kolo v Raslaviciach. Východ opäť nesklamal a už sa tešíme na ďalšie kolo SNLP v januári v Bratislave.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top