ŠPORTFESTIVAL PRILÁKAL MNOHO NÁVŠTEVNÍKOV

ŠportFestival prilákal mnoho návštevníkov

Už po piatky krát sa pretláčanie rukou stalo súčasťou festivalu neolympijských športov, ktorý sa konal uplynulú sobotu na trenčianskom výstavisku Expo. Tak ako minulý rok, sme dostali priestor na prezentáciu nášho športu v stánku.

V Trenčíne sa prestavilo množstvo neolympijských športov a mnohé z nich mali priamo na podujatí svoje súťaže, kde sa zapojilo množstvo súťažiacich.

Už od rána postupne prichádzali návštevníci festivalu a zvedavo sa zastavovali pri našom stánku. Po príchode chlapcov z neďalekého AWK Myjava sa kolotoč za stolom spustil naplno. Pretláčali sa mladí, starší, chlapci, dievčatá i deti. O vysvetľovanie techník a tajov pretláčania i sparing sa postarali Martin Ruman, Monika Mináriková i naša juniorská majsterka sveta Michaela Vakoničová. Všetci sa snažili pozorne vysvetliť záujemcom ako sa správne postaviť k stolíku, čo je pri pretláčaní rukou dôležité a ako sa nezraniť.

Záujem o pretláčanie bol i zo strany médií ktoré s nami natočili niekoľko rozhovorov. Tiež nás svojou návštevou v stánku poctil nový prezident Slovenskej asociácie kulturistiky a silového trojboja pán Boris Mlsna, ktorý prislúbil pomoc a podporu pri organizovaní podobných akcií.

ŠportFestival vyvrcholil Večerom hviezd, na ktorom boli ocenení najúspešnejsí športovci roka 2016 v neolympijských športoch. Nás teší že aj v tomto roku malo pretláčanie svoje zastúpenia na tomto oceňovaní a Rebeka Martinkovičová stala najúspešňejšou juniorkou.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top