BLÍŽIA SA 22. MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA (ČASŤ 4)

V poslednej časti k blížiacim sa majstrovstvám Slovenska sa pozrieme na jednotlivé kategórie a zatipujeme možných víťazov.

Ženy do 60 kg
Vlaňajší víťaz:
Ľavá ruka: Andrea Kušnieriková (AWK Rabča)
Pravá ruka: Andrea Kušnieriková (AWK Rabča)

Vlani najslabšie obsadená kategória sľubuje v tomto roku napínavý súboj medzi úspešnou juniorkou Andreou Kušnierikovou a Lenkou Čekanovou, ktorá bude chcieť zavŕšiť úspešnú domácu sezónu prvým titulom. Škoda, že Čekanová nie je stále registrovaná v žiadnom klube. Ani prípadné víťazstvo jej nepomôže k nominácii na septembrové MS.

Ženy nad 60 kg
Vlaňajší víťaz:
Ľavá ruka: Lucia Debnárová (AWK Senec)
Pravá ruka: Lucia Debnárová (AWK Senec)

Táto kategória sľubuje prvé vyvrcholenie majstrovstiev. Nie preto, že by dakto pochyboval o víťazstve Lucie Debnárovej a obhajobe oboch vlaňajších prvenstiev, ale preto, že zápasy medzi našim najlepšími ženami v tejto kategórii patria k ozdobám každej súťaže. Napínavé, strhujúce, plné adrenalínu. Také, ako pretláčanie je. Určite je to jedna z kategórií, na ktorú sa najviac teším. Dúfam, že tak ako Veronika Očipová (AWK Prešov), tak Rebeka Martinkovičová (AWK Trnava) nastúpia v plnej sile a nikde nie je napísané, že nebudeme svedkami prvého prekvapenia…

Muži do 65 kg
Vlaňajší víťaz:
Ľavá ruka: Ivan Gregorička (AWK Dobrá Voda)
Pravá ruka: Ivan Gregorička (AWK Dobrá Voda)

Pokiaľ nastúpi Ivan Gregorička v tejto kategórii, tak bude patriť jednoznačne k favoritom na prvenstvo. Keďže však v tejto kategórii po celú sezónu neštartoval, tak mu chýbajú body v rankingu a pravdepodobne ho uvidíme o kategóriu vyššie. Podľa doterajších výsledkov medzi favoritov na prvenstvo patria Juraj Jaščeg (AWK Senec) a Michal Kováč (AWK Tatran Žarnovica). Prekvapiť by mohli Stanislav Sarkozy (AWK Tatran Žarnovica) a aj Ľubomír Walter (AWK Dobrá Voda)

Muži do 70 kg
Vlaňajší víťaz:
Ľavá ruka: Milan Fáber (AWK Banská Štiavnica)
Pravá ruka: Jozef Streďanský (AWK Tatran Žarnovica)

V ľavej ruke mal najlepšie výsledky na domácich súťažiach Milan Fáber, čo ho stavia do úlohy favorita tejto kategórie. No v prípade, že nastúpi Ján Vojenčák (AWK Magnezit Revúca), tak bude jednoznačným favoritom on a akékoľvek iné umiestnenie v jeho prípade bude sklamaním. Znepríjemniť by mu to mohol Ivan Gregorička, no všetko bude závisieť od jeho momentálnej formy.

Muži do 75 kg
Vlaňajší víťaz:
Ľavá ruka: Tomáš Kozolka (AWK Zlaté Moravce)
Pravá ruka: Michal Girášek (AWK Prešov)

Súboj o titul sa sústredí predovšetkým na dvojicu Pavol Gettler (AWK Banská Štiavnica) a Dominik Glod (AWK Prešov). Dominik má s Pavlom lepšiu bilanciu, čo ho posúva do úlohy favorita, hlavne v ľavej ruke. Znepríjemniť by mu to mohol Ján Vojenčák, ak by sa rozhodol súťažiť v tejto kategórii (body na to má). V pravačke sa očakávajú napínavé súboje a víťaz by mal vzísť z trojice Gettler, Glod, Kozolka.

Muži do 85 kg
Vlaňajší víťaz:
Ľavá ruka: Jaroslav Boroš (AWK Tatran Žarnovica)
Pravá ruka: Roman Tenkel (AWK Banská Štiavnica)

Opäť môžeme špekulovať s tým, kto v tejto kategórii nastúpi. Body na to má aj Ján Germánus (AWK Magnezit Revúca) aj Ladislav Hervay (AWK Senec). Pokiaľ sa v tejto kategórii objavia, budú patriť medzi favoritov, pokiaľ by v nej nastúpili obaja, bol by to určite nádherný súboj o titul. Skôr však predpokladám, že Hervay nastúpi v ťažšej kategórii. Okrem nich budú o titul bojovať Roman Tenkel, ktorý mal vynikajúcu sezónu a určite by ju rád zavŕšil titulom, Michal Girášek a Peter Hervay /AWK Senec) (ľavá ruka).

Muži do 95 kg
Vlaňajší víťaz:
Ľavá ruka: Ladislav Hervay (AWK Senec)
Pravá ruka: Martin Ruman (AWK Trnava)

Favoritom je určite Laco Hervay, ktorý podal vynikajúci výsledok na Seneckej ruke. V ľavačke mu určite bude zdatným súperom Rado Dobrovič (AWK Banská Štiavnica), ktorý by rád rozšíril svoju zbierku majstrovských titulov. Prekvapiť by mohol domáci Peter Kasan, no otázkou je, ako sa po dlhšej odmlke dokázal pripraviť.

Muži nad 95 kg
Vlaňajší víťaz:
Ľavá ruka: Juraj Michalička (AWK Zvolen)
Pravá ruka: Juraj Michalička (AWK Zvolen)

Náš úspešný medailista je určite favoritom v najťažšej kategórii. Nebude to mať však ľahké. Určite zdatným súperom mu bude Jozef Rozbora (AWK Bratislava), ktorého ešte nikdy neporazil.  Podľa informácií sa dobre pripravil aj Martin Minarovič (AWK Bratislava), ktorý túži po umiestnení na pódiu. A aj v tejto kategórii sa pravdepodobne stretneme s jedným návratom – Ľubomírom Jagnešákom (AWK Rabča). V jeho prípade platí to, čo v Kasanovom, v akej forme sa dokáže po tak dlhej prestávke vrátiť. Táto kategória bude v každom prípade vyvrcholením celých majstrovstiev, nie len tým, že bude posledná, ale hlavne kvalitou a napínavým zauzlením, ktoré nás v prípade nastúpenia všetkých spomínaných určite čaká.

V sobotu nás vo Vavrečke čaká skvelé pretláčanie. Bodové zisky z nich budú posledným príspevkom do rankingu, ktorý sa stane základom pre nomináciu na septembrové majstrovstvá sveta v Litve.

Dovidenia vo Vavrečke…

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top