DO MALAJZIE ŠTVORICA AMAZONIEK

Napriek tomu, že širšia nominácia na 37. majstrovstvá sveta v pretláčaní rukou v Kuala Lumpur mala viac mien, do Malajzie nakoniec pocestuje iba štvorica žien.

V širšej nominácii boli na základe výsledkov títo pretláčači:
Lucia Debnárová, Rebeka Martinkovičová, Snežana Babajevová, Andrea Kušnieriková, Dagmar Petrová, Radoslav Dobrovič, David Truchlík, Marek Emeríci , Ladislav Hervay a Juraj Michalička. Po dlhej komunikácii, keď mnohí svoju účasť na MS odriekli zostali vo finálnom zozname:

Lucia Debnárová, Snežana Babajevová a Dagmar Petrová, ktoré budú súťažiť v kategórii žien a Rebeka Martinkovičová, ktorá bude hájiť naše farby v kategórii junioriek do 21 rokov.

Dôvody odrieknutia účasti boli individuálne, od osobných, pracovných až po finančné. Hádam najnešťastnejší bol Rado Dobrovič, ktorý už mal zaplatenú aj zálohu a potom narýchlo musel svoju účasť stornovať “je mi to ľúto, ale z pracovných dôvodov sa nemôžem zúčastniť. Napriek forme a chuti, nedá sa” smutno konštatoval Štiavničan.

Snáď najdlhšie sa komunikovalo s revúckym klubom ohľadom M. Emeríciho, no napriek snahe sa jeho účasť nepodarilo zabezpečiť. V momente, keď klub (po mnohých urgenciách) potvrdil jeho účasť, už nebolo možné jeho cestu zabezpečiť v rovnakých termínoch a za rovnakých podmienok ako pre zvyšok tímu.

Na MS pocestuje aj Ivan Gregorička, ktorý sa teší na skúšky rozhodcovskej triedy Masters. Pokiaľ sa mu to podarí, bude patriť už oficiálne medzi rozhodcovskú elitu, aj keď svojimi výkonmi tam už patrí dávno.
Členom výpravy je aj Dr. M. Babiak, ktorý cestuje na pozvanie WAF a bude sa, ako už tradične, venovať antidopingovým skúškam, ktorých by na MS malo byť až 120, čo je dvojnásobok oproti plánovaným 60.

Vedúcim výpavy bude prezident Marian Čapla.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top