DRUHÉ ZLATO PRE LUCIU DEBNÁROVÚ

Ani posledný deň XXXVI. majstrovstiev sveta nezostala slovenská výprava bez medaily. Zaslúžila sa o ňu vynikajúcim výsledkom Lucia Debnárová, ktorá sa tak stala našou druhou dvojnásobnou zlatou medailistkou na tomto šampionáte. Pre Luciu je to už v poradí ôsmy titul majsterky sveta.
V kvalifikácii narazila hneď v prvom zápase na Švédku Ann Johanssonovú, ktorá našu úspešnú medailistku dosť potrápila. Ostatné zápasy zvládla Lucia bez väčšieho zaváhania. Jedine vo finále ju trošku potrápila Arzu Kuslarová (TUR). Lucia podala skvelý výkon a zaslúžene zvíťazila.

Veľmi pekný výsledok dosiahla aj Dagmar Petrová, ktorá obsadila piate miesto. Dagmar sa vrátila do reprezentácie po dlhšej odmlke a jej dnešný výkon potešil. Na bodované umiestnenie siahol výborným výkonom aj Martin Minarovič (6) a nechýbalo veľa a mohol bojovať o medailu. V úspešnom ťažení ho nakoniec zastavil známy Lamparelli (ITA).

Celkovo možno hodnotiť vystúpenie našej reprezentácie ako veľmi úspešné. Päť zlatých, strieborná a štyri bronzové medaily hovoria za všetko. Navyše si množstvo nováčikov mohlo pričuchnúť k atmosfére šampionátu a nabrať veľa skúseností do ďalšej prípravy.

V hodnotení národov skončilo Slovensko zo 46 krajín na skvelom deviatom mieste.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top