Fantastické pretláčanie v Europe

Po druhýkrát v priebehu dvoch týždňov zavítala Silná ruka stredoškolákov do Banskej Bystrice. V NC Europa sa najskôr odohralo krajské kolo banskobystrického kraja a v piatok, 27.11.2015 sa na tom istom mieste odohralo vyvrcholenie 21. ročníka tejto súťaže.

Do Bystrice postúpilo 144 najlepších študentov s ôsmych krajských kôl. Na registrácii sa síce neprezentovali všetci postupujúci, no 112 štartujúcich je aj tak finálovým rekordom tejto súťaže.

Početne a kvalitne obsadené kategórie sľubovali napínavé súboje. Skutočnosť však predčila očakávania. Vo všetkých kategóriách sme boli svedkami napínavých, vyrovnaných súbojov, ktoré zniesli najkritickejšie hodnotenie.

V rýchlom slede sa na pódiu striedali zápas za zápasom a my sme sa nestačili čudovať, koľko pretláčacích nádejí máme na Slovensku. Súťaž sa stretla aj so záujmom okoloidúcich návštevníkov nákupného centra a tak bol priestor okolo pódia úplne zaplnený. Dokonca časť divákov obsadila zábradlia na poschodí, aby mali lepší výhľad.

Za stolmi sa vo väčšine prípadov presadili už skúsení pretláčači, ktorých poznáme z našich súťaží. No objavilo sa aj veľa nádejí.

Medzi dievčatami do 60 kg, nikoho na pochybách nenechala Klaudia Lišková (ELBA Prešov), ktorá zvíťazila pred Kristínou Magušínovou (SOŠ OaS Zlaté Moravce) a Evou Novákovou (SPŠ Trnava).

V kategórii dievčat nad 60 kg sa víťazne prezentovala a prvenstvo z vlaňajška obhájila Petra Caková (OA Zlaté Moravce), ktorá si už skúsila aj regulárne súťaže no zranená ruka ju pribrzdila v ďalšom postupe. Na tohtoročnej Silnej ruke sa dohodla na spolupráci s trénerom Jánom Ďalákom a Ivano Gregoričkom, ktorí veria, že Caková to môže dotiahnuť až na medailové pozície z ME, či MS. Na druhom mieste skončila Michaela Vakoničová (SUŠ SV Bratislava), ktorá v semifinále porazila skúsenú Kristínu Charvátovú (SZŠ Trnava). Na štvrtom mieste skončila prekvapujúco Kristína Kamenová (SŠ s VJM Senec), keď za sebou nechala skúsenejšie pretláčačky.

Medzi chlapcami do 65 kg sa vo finále stretli skúsení chlapci Pavol Truchlík (SOŠS Kysucké Nové Mesto) a Patrik Žíhala (SŠ Prešov). Napriek chybičke, ktorá spôsobila, že sa dostali do finále obaja bez prehry potvrdil svoju suverenitu Truchlík a v dvoch zápasoch jasne zvíťazil. Na treťom mieste skončil Patrik Baraňai (OUI Nová Ves nad Žitavou). Bratia Baraňaiovci sa objavili na vlaňajšom ročníku Silnej ruky a tak ako vlani aj tento rok podali výborné výkony. Škoda, že sa za pretláčačským stolom objavia iba na tejto súťaži

V 70-ke sme zaznamenali najväčšie prekvapenie finálového dňa. Postaral sa o neho Ján Gábor (SOŠP Dolný Kubín), ktorý nechal na stupňoch víťazov za sebou skúsenejších Adama Adamova (Gymnázium MR Žiar nad Hronom) a Pavla Valkoviča (SPŠS Lučenec).

Osemdesiatka bola doménou Rastislava Kosťova (SOŠT Žiar nad Hronom), ktorý zvíťazil úplne jednoznačne. Na druhom mieste mu sekundoval Martin Hôžďala (Gymnázium Myjava) a  na treťom mieste skončil Dominik Šoka (SOŠ OaS Trnava). Veľmi dobre si počínal Stanislav Ševčík (SPŠE Prešov), ktorý síce obsadil “iba” štvrté miesto, no na to, že je to sedemdesiatkár, ktorý na krajskom kole nenavážil a súťažil o kategóriu vyššie je to dobrý výsledok.

V najťažšej kategórii si víťazstvo vybojoval až po opakovanom zápase Christián Oláh (SOŠP Zlaté Moravce). Jeho viac než zdatným súperom bol Tadeáš Magula (Gymnázium Myjava), ktorému sa v prvom finálovom zápase podarilo pretlačiť o hodne ťažšieho Oláha. V opakovanom zápase si Oláh dal väčší pozor a víťazstvo strhol na svoju stranu. Na treťom mieste skončil Michal Golian (SPŠS Lučenec).

V absolútne súťaži o najsilnejšieho stredoškoláka a stredoškoláčku sa stretli medzi sebou víťazi jednotlivých kategórií. Medzi dievčatami obhájila titul Petra Caková, no vo finále mala ťažkú prácu s Liškovou. Tú pribrzdila až boľavá pravačka. Veríme, že to nebude nič vážne a sympatická Prešovčanka sa objaví za stolom už na najbližšej súťaži.

Medzi chlapcami si titul prekvapujúco vybojoval Rastislav Kosťov. Vo finále sa stretol s oveľa ťažším Oláhom, no ani to nebránilo, aby jeho rýchlosť a technika stavila úspech.

-mač-

11/27/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top