Fantastické výsledky seniorov na MS Turecko 2022

Úspech našich seniorov na tohtoročných Majstrovstvách sveta ja naozaj úctyhodný. Naše reprezentantky obhájili strieborný hattrick (4xzlato,1xstriebro,1xbronz), tretie boli domáce Turkyne a na prvom mieste prekvapivo pretekárky zo Švédska, ktoré mali  jeden bronz navyše. Tento rok bola konkurencia naozaj kvalitná a zápasy náročné.

 

Barbora Bajčiová predviedla veľmi rýchle zápasy, prepracovala sa do finále a potvrdila svoje kvality zlatom na obe ruky. Pocity sú úžasné, prajem každému zažiť to čo zažívam. V hlave mám milióny myšlienok ako vyjadriť svoju radosť. S trénerom Petrom Kasanom sme určili jasnú stratégiu. Rýchle štarty a zbytočne si nekomplikovať cestu do finále dlhými a vyčerpávajúci zápasmi. Preto môj výkon bol taký aký bol, ultra rýchly. Súperky som zdolávala do stotiny sekundy, čo si všimlo aj veľa rozhodcov, športovcov a trénerov. Dokonca som dostala aj napomenutie za predčasný štart. Možno sa to ani nezdá ale bol to náročný a vyčerpávajúci šampionát už od príchodu do Turecka až po príchod domov na Oravu. Chvála pánu Bohu na šampionáte som sa nezranila, takže môžem smelo pokračovať v ďalšej príprave“.

 

 

Rebeke Martinkovičovej sa podarilo obhájiť titul na pravačku a na ľavú ruku si polepšila a vybojovala striebro. „Ja som veľmi spokojná s mojimi výsledkami. Som šťastná, že sa mi podarilo získať striebro na ľavú ruku, pretože minulý rok som bola na ľavačku na 5.mieste, a ukazuje sa že moja ľavačka napreduje a milo ma prekvapila. A k pravej ruke, čo dodať. Som veľmi šťastná. Je to úžasný pocit obhájiť zlato z minulého roka a je to dôkazom, že náhoda to nebola a teraz som to dokázala. Obhájený titul plus striebro na ľavú ruku, veľká radosť a spokojnosť. 

Chcem sa poďakovať mojej rodine, mojim rodičom, môjmu priateľovi, môjmu trénerovi Matúšovi Hlubíkovi a môjmu klubu ŠKPR Trnava, pretože bez týchto ľudí by som nebola, tam kde som a tieto výsledky patria aj im a vďačím im za veľa“.

 

 

18 rokov aktívneho súťaženia a Lucia Debnárová sa stále drží prvých priečkach, to je naozaj niečo neuveriteľné. Z tohtoročných MS si domov odnáša ďalší titul.

„Teším sa, že titul číslo 12 je doma. Súťažilo sa mi dobre, toto mi vyhovuje, ťažké zápasy, “bitka” o každý centimeter na stole. Finále bolo dynamické, bolo tam všetko, šmyknutie, zviazanie, fauly, napätie, také, aké to má byť.

O budúcich majstrovstvách ktoré budú v Kazachstane nehovorím, nerobím si také dlhodobé plány. Teším sa že táto sezóna vyšla výborne. 12 titul z majstrovstiev Európy, 12 titul z majstrovstiev sveta. Ako sa hovorí, Všetko má svoj čas a svoju chvíľu, každé úsilie pod nebom. Čas víťazstiev, ale aj čas prehier, čas radovať sa, čas zamýšľať sa. A presne toto je ten čas kedy sa treba tešiť, oddýchnuť si, načerpať nové sily. Aj tento rok som spravila maximum, dôstojne reprezentovala náš šport a ja dúfam a verím, že SAPR je s mojim vystúpením spokojné“, povedala Debnárova.

 

Ako zhodnotil svetový šampionát a výkony športovcov reprezentačný tréner Tomáš Kiss?

 

„Barbora Bajčiová v oboch rukách zmiatla svoje oponentky. Dokonca v kvalifikáciách ju púšťali… Vo finále vždy s prehľadom zvíťazila. Predčila súperky silou a aj  psychickým nasadením. Double je absolútne zaslúžene. Výkonnostný posun od minulého roku minimálne o jednu triedu.

Lucia Debnarová si pripísala v ľavačke zlato. Pridala do zbierky dvanásty titul majsterky sveta. Porazila veľmi dobre pripravené konkurentky profesionálnym spôsobom. Bez zaváhania vybojovala veľmi ťažké zápasy. Ukázala výbornú taktickú a silovú úroveň a voči omnoho mladším súperkám. Zúročila obrovské skúsenosti a absolútne psychické nasadenie. V pravačke sme sa rozhodli že nenastúpi. Už po ľavej ruke mala bolesti čo sa potvrdilo aj v rozcvičke.

Rebeka Martinkovičová v ľavačke získala striebro, čo je oproti minulému roku výrazný posun. Aj keď postúpila do finále bez prehry Maďarka zúročila svoje skúsenosti a obrátila finále vo svoj prospech. V pravačke excelentný výkon zo strany Rebeky. Nezaváhala ani v jednom zápase a potvrdila to aj vo finále jednoznačnou dominanciou.

Martina Sojková išla o váhu vyššie ako minulé roky. K jej prednostiam patrila určite bojovnosť čo je prinieslo cenné výhry. Ak popracuje na silovej pripravenosti môže v budúcnosti z tejto kategórie nosiť medaily.

Radoslav Dobrovič po zisku brondzu a striebra v masters kategórii nastúpil aj v senioroch. nešťastný los v oboch rukách mu určil zlatého medailistu Antonovica z Lotyšska v jeho masters kategórii. Takže postupoval v kvalifikácii hneď s jednou prehrou. Ostatné zápasy zvládal ľahko. V ľavačke ho zastavil až Bulhar  Andrejev a v pravej ruke prehral na dve fauly vo vyhrávajúcej pozícii s Chorvátom.

Ivan Gregoricka tentokrát mal smolu celkovo na žreb a nedokázal vybojovať lepšiu ako siedmu priečku“.

 

„11 medailí je veľký úspechom obzvlášť ak zoberieme do úvahy konkurenciu aká sa na MS zišla. Medailistom gratulujem, všetkým ďakujem a teším sa zo šťastného návratu všetkých členov výpravy domov“, dodal na záver prezident SAPR Ján Germánus.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top