Dva cenné kovy z MS zásluhou Radoslava Dobroviča!

V kategórii masters nás na Majstrovstvách sveta reprezentovali štyria športovci: Radoslav Dobrovič, , Matúš Hlubík na pravú ruku v kategórií do 90kg, Martin Caletka a Marián Skrutek v kategórií do 100kg.

 

Na chalanov čakali ťažké a konkurenciou nabité kategórie, kde sa v kategórií do 90kg predstavilo 20 pretekárov, do 100kg na ľavú ruku 16 pretekárov a v pravačke 19. Lepšie vyšla našim ľavá ruka, kde od začiatku nastúpili s prehľadom a zdolávali súperov. V kategórií do 100kg sa nakoniec stretli vo vzájomnom zápase obaja naši reprezentanti a viac sily mal Marián Skrutek, ktorého by ešte jeden vyhratý zápas mohol posunúť až na medailové pozície. Výborne si počínal Radoslav Dobrovič, ktorého až v semifinále zastavil kazašsky pretekár. Rado tak pridal do bilancie Slovenska  ďalšiu bronzovú medailu.

 

Na pravú ruku zasiahol do bojov o medaily aj Matúš Hlubík. Chalanov opäť čakali nároční súperi . Veľmi ťažký zápas mal Marián Skrutek s talianskym súperom, ktorý ho ale nakoniec zdolal a Marián v súťaži skončil. Viac sa darilo Martinovi Caletkovi, ktorého o par miest vyššie zastavil nórsky borec, hoci to už vyzeralo, že Maťo ho bude mat na lopatkách. Najlepšie sa darilo Radoslavovi Dobrovičovi, ktorý sa prebojoval až do finále s jednou prehrou a stal sa vicemajster sveta do 90kg masters na pravú ruku.

 

“Rado prvý zápas s Antonovičom si presadil taktiku a aj keď mal faul tak zvíťazil. Rado zaspal štart. Postupne zápas od zápasu bol presvedčivejší. Potom sa stretli s Matúškom. Zápas dospodu, kde Rado vyhral so sólovú prevahou. Ďalšie zápasy rado vyhráva na štart a do spodu pomerne ľahko vrátane toho semifinálového. Matúš Hlubík dobre začal výhrou, potom prehra a ďalšia výhra a zápas s Radom. Maťo a Marián výborne záverečné zápasy. Marián mal zápas, v ktorom išlo o milimetre a bol o chybách, nakoniec to bola prehra na dva fauly. Martin posledný zápas skoro vyhratý, no prehral vlastnou taktickou technickou chybou”, zhodnotil výkony masters reprezentačný tréner Tomáš Kiss.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top