Juniorská reprezentácia úspešne odštartovala MS!

TURECKO, ANTALYA

Juniori majú už Majstrovstvá sveta za sebou. V tureckej Antalyi sa stretli so svetovou špičkou, aby zabojovali o cenné kovy. Aj keď boli očakávania možno trošku iné, nakoniec tím zaznamenal úspech a ďalšiu motiváciu na sebe pracovať.

 

„Na MS nás reprezentovali iba medailisti z Majstrovstiev Európy, očakávania boli, že každý pretekár mohol získať aspoň jednu medailu. Nakoniec sa to podarilo len Dominike Barošovej, zlato na obe ruky a Tamarke Stierankovej bronz na pravú ruku. Z chlapcov sa najlepšie umiestnil Samuel Kaučik na 4. mieste. Tieto majstrovstvá nám ukázali, že svetová konkurencia napreduje rýchlejšie ak my. Bolo naozaj ťažké presadiť sa medzi súťažiacimi z 55 krajín a medzi juniormi súťažilo viac ako 400 pretekárov. Úspech Dominiky je fantasticky, keďže sa posunula do ťažšej kategórie. Čo je ale fantastické, že dievčatá v hodnotení krajín obsadili celkovo tretie miesto, okrem týchto dvoch medailistiek prispeli k tomuto aj ostatné naše dievčatá. Za nami bola Ukrajina, ktorá mala dva krát toľko športovcov. Je to historický úspech pre juniorský dievčenský armwrestling, pretože takúto trofej ešte nemáme. Verím, že to bude dostačujúca motivácia pre ďalšie Majstrovstvá sveta v Kazachstane. Ďakujem všetkým za vzornú reprezentáciu.“, zhodnotil reprezentačný tréner juniorov Gabriel Harčarik.

Dominika Barošová neskrývala svoju obrovskú radosť z výhry. „Je to neuveriteľný pocit, nemám slov a stále mi to vôbec nedochádza že sa mi splnil môj najväčší sen a dokonca dva krát. Vôbec som nečakala, že sa mi dokáže podariť takýto výsledok. Naozaj tomu neverím. Bála som sa či budem vôbec do prvých troch miest, keďže som prvý krát vyskúšala kategóriu 70+ a podarilo sa, som neskutočne šťastná. Veľmi by som priala každému športovcovi aby zažil tento pocit. Na záver už len dodám, že verím, že so správnymi ľuďmi po mojom boku, je toto len začiatok“.

O bronzový kov zo šampionátu sa zaslúžila Tamara Stieranková. „S výsledkom som maximálne spokojná, pretože viem, že som do toho dala všetko. S prípravou mi pomáhal predovšetkým môj tréner Ján Vojenčák, ale aj sparingpartneri na tréningoch. Najväčšou oporou mi bola hlavne moja rodina, ktorá má v tomto športe veľmi podporuje, aby som išla vpred, ale aj moji známy, kamaráti a môj tréner“.  

 

Novinkou je, že vznikla kategória do 23 rokov, čo je vlastne takým predĺžením kategórie U 21. Do reprezentácia sa tak vrátia silné mená ako Barbora Bajčiová, Peter Čeleš, Patrik Juhas a určite budeme od nich očakávať medailový návrat.

„Chcem pochváliť celú juniorskú reprezentáciu na čele s Gabrielom Harčarikom za dobre odvedenú prácu. V silnej konkurencii z celého sveta sme sa nestratili a ukázali sme, že na Slovensku vieme robiť pretláčanie rukou a mame na čom stavať do budúcna. Čerešničkou na torte bolo krásne 3 miesto dievčenského tímu, čo hovorí za všetko“, dodal viceprezident SAPR Peter Kasan.

 

VÝSLEDKY

ĽAVÁ RUKA
Adriána Vojtečková: subjunior girls 60kg 9. miesto
Denisa Barošová: subjunior girls 60kg 10. miesto
Tamara Stieranková: junior girls 50kg 5. miesto
Natália Richterová: junior girls 70kg 4. miesto
Ema Miterková: youth women 50kg 5. miesto
Dominika Barošová: youth women 70+ kg 1. miesto
Jakub Kozák: junior boys 75kg 9. miesto
Marek Brenkus: youth men 85kg 9. miesto
PRAVÁ RUKA
Adriána Vojtečková: subjunior girls 60kg 6. miesto
Denisa Barošová: subjunior girls 60kg 10. miesto
Tamara Stieranková: junior girls 50kg 3. miesto
Natália Richterová: junior girls 70kg 7. miesto
Ema Miterková: youth women 50kg 5. miesto
Dominika Barošová: youth women 70+ kg 1. miesto
Jakub Kozák: junior boys 75kg 7. miesto
Samo Kaučik youth men 80kg 4. miesto
Marek Brenkus: youth men 85kg 14. miesto

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top