Horečný so skalpom Rozboru

V sobotu sa v Siladiciach uskutočnilo tretie kolo SNLP, ktoré bolo zároveň prvou súťažou v roku 2016. Napriek tomu, že sa v Siladiciach uskutočnila súťaž po prvýkrát, organizačný výbor na čele s Matúšom Hlubíkom zabezpečili podujatie na výbornej úrovni.

Aj účasť bola dobrá, hlavne v kategóriách juniorov a nováčikov. Niektoré zo seniorských kategórií neboli veľmi naplnené, hlavne z dôvodu neúčasti niektorých klubov. To však neubralo na napínavosti a kvalite zápasov.

Na pódiu sme boli svedkami vyrovnaných súbojov, prekvapení ale hlavne víťazstiev favoritov. Medzi juniormi si po dve prvenstvá vybojovali Martin Hôžďala a Michal Golian. Medzi dievčatami sa po prvýkrát objavila Barbara Ajpeková, ktorá juniorku zvíťazila a výborne si počínala aj v kategórii nováčikov nad 60 kg, kde porazila viaceré o hodne ťažšie súperky a obsadila nakoniec druhé miesto.

Medzi ženami dominovali naše reprezentantky Andrea Kušnieriková a Rebeka Martinkovičová. Obe zvíťazili v ľavej aj v pravej ruke.

V mužskej kategórii do 65 kg si v ľavačke výborne počínal Ján Drinovský, ktorý zvíťazil. Prekvapením je druhé miesto Miroslava Murína, ktorý v priamom súboji o finále porazil favorizovaného Juraja Jaščega. Jaščeg si všetko vynahradil v pravačke a jednoznačne v nej zvíťazil.

Sedemdesiatka bola doménou Pavla Šopu. Najmenej obsadená bola 75-ka. V oboch rukách súťažili iba dvaja muži. Pred pár rokmi jedna z najplnších kategórií v sobotu zívala prázdnotou.

Osemdesiatpäťka bola napínavá. Prekvapením bol výkon Jakuba Sunegu. V oboch rukách bojoval o prvenstvo. V ľavačke si ho aj vybojoval po vyrovnanom súboji s Davidom Truchlíkom, v pravačke podľahol Tomášovi Kozolkovi.

V 95-ke získal v ľavej ruke prvé miesto po výbornom výkone Peter Truchlík. V pravej ruke sa všetci naši museli skloniť pred výkonom Kamila Laciaka z Poľska. Zdatným súperom mu bol hlavne Peter Racek, ktorý ho porazil v ľavej ruke, no v pravačke už nenašiel sily a obsadil dvakrát druhé miesto.

V pluske sa po dlhšej pauze objavil Jozef Rozbora. Určite túžil po víťazstve no v Siladiciach mu to nebolo súdené. V ľavačke obsadil tretie miesto a v pravej ruke druhé. Výborne sa predstavil Zdenko Horečný, víťaz pravej ruky a druhý v ľavej. Ľavačku vyhral zaslúžene Samo Hlubík.

Výborná atmosféra, výborné zápasy, výborná súťaž. Verím, že v Siladiciach nie posledná.

-mač-

01/23/2016

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top