KRÁĽOVNOU OPÄŤ DEBNÁROVÁ

V bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton boli včera večer (19.1.2016) ocenení najlepší pretláčači roka 2015.

Rok 2015 to bol opäť rok medailový. Slovenskí reprezentanti priniesli z medzinárodných súťaží množstvo medailí. Juniori si na svoje konto pripísali 25 zlatých, 22 strieborných a 19 bronzových priečok. Seniori 18 zlatých, 23 strieborných a 22 bronzových medailí. Z toho 5 zlatých, 5 strieborných a tri bronzové na ME a MS.

Najlepšou pretláčačkou roka bola už po šiestykrát vyhodnotená Lucia Debnárová. Do TOP5 sa dostala už po deviatykrát a jej úspechy podčiarkuje aj titul najlepšia športovkyňa roka 2015 v neolympijských športoch, či 29. miesto v ankete Športovec roka 2015 medzi všetkými športovcami Slovenska.

Ďalšími ocenenými v TOP5 boli Snežana Babajevová, Rebeka Martinkovičová, Andrea Kušnieriková a Marek Emeríci (viac tu http://armsport.sk/content/2015).

SAPR každoročne udeľuje aj čestné uznania za výnimočný prínos pre náš šport či už doma alebo v zahraničí. V tomto roku boli ocenení:

Prof. Ing. Tibor Kvačkaj CSc.
za mimoriadny prínos pri zaradení pretláčania rukou na Zimnú univerziádu Slovenskej republiky 2016

Ivan Gregorička
za mimoriadny prínos a aktívnu účasť pri organizácii súťaže 21. Silná ruka stredoškolákov

Rebeka Martinkovičová
za mimoriadny prínos pri propagácii a medializácii pretáčania rukou na Slovensku

Sme radi, že na TOP5 zavítali aj vzácni hostia zo športového sveta. Medzi hosťami bol aj generálny riaditeľ sekcie starostlivosti o šport pri ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu Ladislav Čambal, vice-prezident Konfederácie športových zväzov Michal Čapla, generálny sekretár Konfederácie športových zväzov Zdenko Kríž a čestný prezident SAPR Dr. Milan Čapla.

Podujatie bolo dôstojným zavŕšením úspešného roka 2015.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top