JEDNA Z NAJVÄČŠÍCH VÝPRAV SLOVENSKEJ REPREZENTÁCIE MIERI NA EURÓPSKY ŠAMPIONÁT!

Majstrovstvá Európy sa tento rok konajú 7.5. – 15.5.2022 v rumunskej Bukurešti. Reprezentovať nás bude 36 športovcov v kategóriách juniori 15, 18, 21, seniori, masters a disabled.

 

Za posledné roky šampionátu je to jedna z najväčších výprav Slovenska. Prvá časť výpravy (juniori) odlietajú už túto sobotu do dejiska šampionátu, nasledovať budú masters, disabled a ako poslední cestujú seniori. Na kongrese EAF nás bude zastupovať viceprezident SAPR  Peter Kasan. „Celkovo sa chystá jedna z najväčších a najkvalitnejších výprav slovenskej armwrestlingovej reprezentácie a ja verím, že bude najúspešnejšia aj keď latka je vysoko. Ja budem Slovensko zastupovať na konferencii a pevne verím, že sa mi podarí presadiť organizáciu majstrovstiev Európy na Slovensku v roku 2024. Zároveň budem pri tíme juniorov, ktorému budem fandiť, motivovať športovcov a riešiť všetko, čo bude potrebné počas súťaže“, dodal Kasan.

“Verím že úspechy slovenských armwrestlerov neustanú ani na blížiacich sa ME.  Po niekoľkých kvalitne obsadených domácich súťažiach je zjavné, že naši športovci sú výborne pripravení zabojovať o medaily. Všetkým členom výpravy prajem veľa úspechov a šťastný návrat domov“, doplnil prezident SAPR Ján Germánus.

S juniormi vycestuje do Bukurešti reprezentačný tréner Gabriel Harčarik. „Veľká časť juniorskej výpravy sú noví členovia, ktorí si idú otestovať, aká je ich výkonnosť v rámci medzinárodnej konfrontácie a ako sú na tom v porovnaní s rovesníkmi v Európe. Očakávame medaily od Dominiky Barošovej, Emy Miterkovej,  Stana Richtera, Natálií Richterovej, či Aila Sosa“.

Mužov má pod palcom reprezentačný tréner Tomáš Kiss. “Najväčšie očakávania sú od ženského tímu. Očakávame medaily od Debnárovej, Martinkovičovej, Bajčiovej, samozrejme predpokladáme obhajobu titulov. Niečo by mohlo zacinkať aj u Sojkovej. U mužov dúfame v medailu u Gregoričku, ktorý mal bronz na svete. Každá súťaž je iná a adeptov na medaile bude mnoho. Do reprezentácie sa vrátil aj Rado Dobrovič, tak uvidíme ako mu vyjde súťaž. Nováčikmi sú Čeleš a Minarovič. Obaja sú medailistami z juniorských kategórii veríme, že sa im bude dariť. Formu mali výbornú a uvidíme koľko budú mať športového šťastia“.

V kategórií ženy do 60kg nás bude reprezentovať hviezda Lucia Debnárová. Jej príprava prebiehala bez problémov. „Ruky držia, nebolia. Veľmi  ma však mrzí že ruské pretekárky sa kontinentálneho šampionátu nemôžu zúčastniť. Ako človek budem vždy odsudzovať vojnu a nikdy ju nebudem podporovať. Určite to zanecháva veľkú traumu, ale športovci by s tým nemali mať absolútne nič spoločné. Už vôbec si nemyslím že ruských športovcov by mali suspendovať. To, že sú pre nás veľkou konkurenciou je ich právom. A tak to má byť! Každý ma právo reprezentovať na základe výkonnosti, nie národnosti! Jasné, ide o zisk medailí ale sebareflexia v tomto prípade nesmie chýbať ani jednému z nás. Je rozdiel byť majstrom tam, kde je vás 12 v kategórii a z toho 5 kvalitných súperov na vás striehne a je rozdiel byť majstrom keď ste v kategórií štyria. Toto sa stalo minulý  rok na majstrovstvách Európy ale ja verím že kategórie budú tento rok obsadenejšie“.

Vo výbornej forme je aj Rebeka Martinkovičová, ktorá bude hájiť slovenské farby v kategórií ženy do 65kg. „Ladím ešte moju telesnú váhu, takže je to ako na horskej dráhe, ale človek už vie, čo má očakávať od svojho tela aj mysle. Ale inak sa cítim dobre po psychickej aj fyzickej stránke, a teším sa na európsky šampionát. Moja príprava prebiehala veľmi dobre, neboli tam nejaké veľké zmeny v tréningových plánoch. Po MS, ktoré boli minulý rok, sme s mojim trénerom Matúšom Hlubíkom popracovali na nedostatkoch a odstránili sme chybičky, ktoré sa na MS ukázali. Moja príprava mala postupnosť, a teraz cítim, že som výborne nachystaná a verím, že to pretavím a odprezentujem aj za stolíkom v zápasoch.

Mojou najväčšou oporou je určite moja rodina – moji rodičia, takisto môj priateľ a takisto mi je veľkou oporou môj tréner Matúš Hlubík a celý klub ŠKPR Trnava, v ktorom pôsobím a trénujem. Celý klub mi fandí a drží palce. 🙂 A takisto cítim oporu aj v mojej práci, za čo som veľmi vďačná“.

Každý šampionát vždy prinesie nejaké prekvapenie. „Ja mám rada prekvapenia. 🙂 Uvidíme, čo prinesie tento šampionát. Je škoda, že niektorí pretekári budú chýbať, ale kvôli istým skutočnostiam tomu tak je, a človek to musí prijať. Svoju konkurenciu poznám dobre, ale vždy sa ukáže nová tvár, nová pretekárka, ktorá môže prekvapiť, preto netreba nič a nikoho podceniť, treba byť pripravený na všetko a sústrediť sa na svoj výkon a veriť, že sa to premení v čo najkrajší výsledok. Verím, že slovenský tím bude úspešný a prajem všetkým pretekárom a pretekárkam, aby sa nezranili a priniesli pekný výsledok pre Slovensko a všetkým, čo nás podporujú a veria v nás“.

Na kvalitnej príprave si dal veľmi záležať Ivan Gregorička, ktorý nastúpi v kategórií muži do 70kg. „Moja pravačka je pripravená na 200 %. Už pred majstrovstvami sveta som trénoval s Matušom Hlubíkom a vyplatilo sa. Inak tomu nebolo ani v príprave na nadchádzajúce majstrovstvá Európy. Pravidelne tréningy s Matúšom som doplnil o silovú prípravu s Martinom Minarovičom a sparing s Radom Dobrovičom. Samozrejme nechýbali tréningy v mojom domácom klube Awk Dobrá Voda“. Ivan je ten typ športovca ktorý sa v súťažný deň maximálne sústredí na výkon a nevenuje sa ničomu inému. Obrovskou oporou je mu na diaľku budúca manželka Evka, priamo na súťaži reprezentant Radoslav Dobrovič.

„Rešpektujem každého súpera ale nebojím sa nikoho. Každý si musí uvedomiť, že moja pravačka bude rýchlejšia ako blesk! Cesta za medailou je ťažká ale keby to bolo jednoduché, tak každý by bol medailista. Armwrestling pre mňa nie je šport ale životný štýl“. Aj Ivanovi budú na šampionáte chýbať ruskí pretekári. „. Rusi sú predsa svetová kvalita. Len dodám, že politika by sa do športu nikdy nemala pliesť. Ale verím, že v budúcnosti budú opäť súčasťou každého šampionátu.“

Na pravačku v kategórií do 110kg po osemročnej pauze nastúpi Martin Minarovič. „Po druhom prekonaní COVID-19 moja forma nie je stále stopercentná, ale aj tak je super, že budem mať možnosť zistiť, ako som na tom v porovnaní so zahraničnou konkurenciou“.

Našim reprezentantom držíme palce a veríme, že v Bukurešti predvedú medailovú žatvu.

 

Slovenská reprezentácia na ME 2022 Bukurešť

Juniori U15

ZSIGMUND DAVID 70

KUBAŠÁK KRISTIÁN 60

SANDRA HRKĽOVÁ

BAROSOVA DENISA 60

 

Juniori U18

KONTINA NINO 70

KOZAK JAKUB 70

PAVCO MIROSLAV 80+

RICHTEROVA NATALIA 70

SOSA AILA  60

BOBOVCAK MATEJ 65

STIERANKOVA TAMARA 50

 

 

Juniori U21

 

BAROSOVA DOMINIKA 70

BRENKUS MAREK 90

BUCKULCIK MATUS 75

KAUCIK SAMUEL80

KUBASAK MATUS 75

MITERKOVA EMA 50

BACIKOVA MICHAELA 70+

RICHTER STANISLAV 70

PASTORKOVA NATALIA 55

 

Seniori

BAJCIOVA BARBORA 90+

BOBOVCAKOVA KRISTINA 80

CELES PETER 85

DEBNAROVA LUCIA (DEBNÁROVÁ LUCIA) 1987 W60 W60

DOBROVIC RADOSLAV 90

GREGORICKA IVAN 70

MARTINKOVICOVA REBEKA 65

MINAROVIC MARTIN110

SOJKOVA MARTINA 55

 

Masters

BAROS PETER 90

CALETKA MARTIN 100

HLUBIK MATUS 90

PETROVA DAGMAR 80

SKRUTEK MARIAN 100+

SPUSTA PETER 100+

 

Disabled

NEVEDEL ŠTEFAN

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top