JUNIORI UŽ MAJÚ PO VÁŽENÍ

Dnes nám začal deň hneď skoro ráno. Vážili sa juniori a masters, pre nás výhodne, pretože sme boli druhí v poradí. Takmer všetci navážili na prvý pokus, jedine Andrea Kušnieriková bude mať ešte “hladovku” a po obede bude mať druhý. Dúfajme, že úspešný.

Po vážení sa všetci tešili na raňajky a začali doplňovať kalórie. Dnes je už pre športovcov voľný deň, popoludní nás čaká technický míting a kongres WAF.

Včera úspešne obhájil rozhodcovskú licenciu Ivan Gregorička “Testy aj skúšky boli tento raz veľmi ťažké. Drvili ma takmer hodinu. To sa ešte nestalo” povedal na margo svojho celodenného programu Ivan.

My sme iba radi, pretože to sľubuje kvalitnejšie rozhodovanie.

Vo večerných hodinách bol včera kongres EAF. Medzi hlavné myšlienky, ktoré sa niesli rokovaním patrili prijatie WAF do SportAccordu, ktoré sa udeje na budúci rok v apríli a zostrenie dopingových kontrol, ktoré budú prebiehať na pokyn WAF aj mimo súťažne.
Prijatie do SportAccordu je pre pretláčanie určite obrovským pokrokom a znamená to otvoreni nových možností pre náš šport. Prvou výzvou bude vylobovať účasť pretláčania na Svetových hrách, ktoré sa uskutočnia v roku 2017 v Poľsku. Ak by sa to podarilo, tak by to bol obrovský úspech a šanca pre športovcov súťažiť na jednom najväčších športových podujatí na svete.

Boj proti dopingu patrí medzi hlavné priority WAF. Tým, že WAF  je riadnym členom WADA a bude členom SportAccordu vyplývajú na testovanie športovcov nové povinnosti. Tou hlavnou je vykonávanie mimo súťažných kontrol, ktoré budú priamo podliehať pod WAF a ktoré by sa po prvýkrát mali realizovať v budúcom roku. Znamená to, že okrem národných antidopingových agentúr budú športovcov na mimo súťažné testovanie vyberať aj antidopingoví komisári WAF.

Odpoveď na otázku, kto môže byť testovaný je jednoduchá. Podľa WADA kódexu môžu byť mimo súťažne testovaní všetci športovci zaradení do základného registra t.j. napríklad v našom prípade všetci členovia SAPR.

Na kongrese sme sa taktiež dozvedeli termín a miesto budúcoročných ME. Súťažiť sa bude opäť v Sofii počas prvého júnového týždňa.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top