LUCIA DEBNÁROVÁ DO KLUBU FAIR PLAY SOV

Sme veľmi radi, že čin Lucie Debnárovej našiel odozvu aj pri udeľovaní diplomov Slovenským olympijským výborom.

Pokiaľ si spomínate, tak na minuloročných majstrovstvách Slovenska sa Lucia stretla vo finále so svojou veľkou rivalkou Rebekou Martinkovičovou. V zápase nastala situácia, keď by po priamom útoku Lucie s veľkou pravdepodobnosťou utrpela jej súperka zranenie ruky, čím by jej bola znemožnená účasť na ďalších podujatiach a nemohla by Slovensko úspešne reprezentovať na majstrovstvách sveta. Debnárová sa v tomto momente zachovala príkladne a zápas radšej pustila, prehrala, ako by mala spôsobiť svojej reprezentačnej kolegyne zranenie.
Video zápasu si môžete pozrieť tu: http://youtu.be/G8Nz0Zo3-M4 (od cca 20 sekundy)

SAPR tento čin ocenila na slávnostnom vyhlásení TOP5 v januári tohto roku a udelila Lucie Debnárovej cenu fair play. Ešte predtým, v roku 2014, na základe rozhodnutia VV SAPR bola Lucia Debnárová nominovaná na diplom Klubu fair play Slovenského olympijského výboru.

Výkonný výbor Klubu fair play SOV našu nomináciu zhodnotil, ocenil tento príkladný čin a udelil Debnárovej diplom Klubu fair play Slovenského olympijského výboru za príkladný čin v duchu fair play. Zároveň bude Lucia Debnárová evidovaná ako členka Klubu fair play Slovenského olympijského výboru.

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční 9. februára 2015 v Spišskej Novej Vsi.

Lucii blahoželáme a želáme ešte veľa podobných krásnych športových činov.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top