Lucia Debnárová získala 20 titul majsterky Slovenska

V sobotu, 27. júna, sa Rusovce stali hlavným mestom pretláčania na Slovensku. O svoje tituly tu bojovali naši najlepší pretláčači už na svojich 23. majstrovstvách Slovenska. Takmer celá slovenská špička sa postarala o skvelý športový zážitok, ktorý mohla sledovať v priamom prenose (po prvýkrát z MSR) aj široká športová verejnosť.

Za stolmi sa bojovalo o 16 sád medailí a je veľmi potešiteľné, že sa o ne rozdelili zástupcovia až 16 klubov. Krásna symbolika…

Najviac medailí získali, ako už v posledných rokoch tradične, pretláčači AWK Senec (8) a AWK Prešov (7). Rozdiel bol len v ich kvalite, kým Senčania získali až štyri tituli majstrov Slovenska, Prešovčania v tomto roku iba jeden. Určite ich mrzí (a nás všetkých tiež) zranenie talentovanej Klaudii Liškovej, ktorá bola v dobrej forme a musela odstúpiť, pričom v ľavačke bola už vo finále bez prehry. Za Senčanov zabojovali Debnárová, Jaščég, P. Hervay a Janík, ktorí získali tituly. Pre Hervaya a Janíka to boli premiérové tituly a svedčia o dobrej práci v klube, ktorý nezbiera medaily len vďaka Debnárovej.

Senčanom titulmi konkurovali Banskoštiavničania (3) a Oraváci z AŠK (3).

Medzi jednotlivcami dominoval Radoslav Dobrovič, ktorý získal dva tituly a svoju zbierku tak rozšíril na 15. Tie tohtoročné boli po náročných súbojoch s Lacom Hervayom (AWK Senec). V oboch rukách zviedli krásne, napínavé a vyrovnané súboje, ktoré patrili k ozdobám šampionátu. Rado pokračoval vo výbornej forme, ktorou sa prezentoval aj na ME a potvrdil, že pretláčanie nie je len športom mladíkov. Skôr naopak, niekedy sú skúsenosti skĺbene so silou a taktikou neporaziteľné.

Druhým dvojnásobným šampiónom sa stal Juraj Michalička, ktorému pre zranenie chýbali jeho najväčší konkurenti (Jozef Rozbora, Martin Ruman) a tak v ceste za titulmi nemal vážnejšieho konkurenta.

Za najväčšie prekvapenie mužských kategórií možno jednoznačne považovať víťazstvo Jána Drinovského (AWK Ivanka pri Dunaji), ktorý v kvalitnej konkurencii získal svoj prvý titul majstra Slovenska.

O určite najväčší rozruch sa postarali pretláčači v kategórii do 85 kg. Najskôr Radovan Čontofalský, ktorý v kvalifikácii prekvapil Jána Germánusa a poslal ho do semifinále s jednou prehrou. Tam to už bol medzi týmito súpermi úplne iný zápas a Germánus si vzal to, čo predtým požičal. Vo finále sa však dočkal ďalšej prehry od nášho úspešného juniora Michala Girášeka. Po krásnom a napínavom zápase sa z titulu tešil Prešovčan aj so skalpom legendy slovenského pretláčania Jána Germánusa.

Medzi ženami sme sa tešili na súboje našich najlepších Lucie Debnárovej a Rebeky Martinkovičovej. Tento raz iba v ľavej ruke, pretože po ME si obe doliečujú svoje pravačky. Kvalifikácia nesklamala a obe ponúkli súpoj plný napätia a samozrejme aj emócií, ktoré sa vo väčšej miere prejavovali v hľadisku ako za stolom. Vo finále to už bol jednoznačný zápas v prospech Debnárovej, ktorá získala už svoj 20 titul majsterky Slovenska a priblížila sa k nášmu najsúspešnejšiemu pretláčačovi všetkých čias Jánovi Germánusovi, ktorý ich za svoju kariéru zazbieral už 25.

V ľahšej ženskej kategórii získala dva tituly Andrea Kušnieriková (AŠK Orava) no s výrazným prispením zranenej Liškovej, ktorá v ľavej ruke do finále nenastúpila.

Majstrovstvá Slovenska boli pripravené na veľm dobrej úrovni za čo patrí vďaka organizátorovi AWK Bratislava, menovite Jozefovi Rozborovi, na ktorého pleciach ležala hlavná ťarcha organizácie. Patrí mu za to v´daka a už sa tešíme na ďalšie podujatia, ktoré sa hotuje organizovať.

-mač-

06/27/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top