NOVÉ KATEGÓRIE V BANSKEJ ŠTIAVNICI

Nový ročník Slovenskej národnej ligy pretláčania (SNLP) bude mať po dlhej dobe zmenu v počte kategórií, v ktorých sa bude súťažiť. Po prvýkrát v histórii slovenského pretláčania otvárame kategórie pre nováčikov.

“Už roky sledujeme akýsi strach z prehry, ktorý prevláda na našich súťažiach. Mnohí silní chlapi ale aj ženy sa do súťaže neprihlásia, pretože majú obavy so stretu so skúsenejšími borcami. Aj z tohoto dôvodu sme sa vo Výkonnom výbore rozhodli vytvoriť nové kategórie práve pre začínajúcich pretláčačov. Na tomto mieste musím spomenúť, že veľkým protagonistom a lobistom za otvorenie týchto kategórií bol Martin Ruman, ktorý pozná podobnú štruktúru súťaží zo svojho pobytu v USA.” vysvetlil dôvody otvorenia nových kategórií prezident SAPR Marian Čapla.

Pre doplnenie treba uviesť, že do týchto kategórií sa budú môcť prihlásiť iba tí pretekári, ktorí nemajú ani jeden bod v rankingu SAPR a v minulosti sa nezúčasntili žiadnej medzinárodnej súťaži v pretláčaní rukou.

V kategórii nováčikov sa pretekári budú môcť ostrieľať jednu sezónu, po ktorej sa už budú musieť prihlásiť do kategórie PRO.

Z nováčikovských kategórií sa samozrejme nebudú pripisovať body do Rankingu SAPR, tam budú ako doposiaľ, len body z kategórií PRO.

Na 1. kole SNLP v Banskej Štiavnici budú premiérovo otvorené tri kategórie nováčikov:
Muži do 80 kg a nad 80 kg
Ženy bez rozdielu hmotnosti.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top