Klimek vypálil rybník favoritom

Pod vedením Ivana Gregoričku sa klubu AWK Dobrá Voda podarilo zorganizovať prvú súťaž juniorov do 21 rokov na Slovensku. Po skúsenostiach s osemnástkou a dvadsiatkou (Visegrad GP) sa tak podaril ďalší krok k rozšíreniu súťaží rôznych vekových kategórií.

Na prekvapenie sa súťaži zúčastnili aj tri zahraničné tímy. Okrem domácich sme za stolmi mohli vidieť pretekárov z Česka, Poľska a Rumunska. Ich účasť zvýšila kvalitu súťaže a je len na škodu, že sa na Dobrej Vode nepredstavilo viac domácich borcov.
“Som spokojný, ako sme to pripravili, s tým, že prišli aj zahraniční pretekári. Sami sa mi ozvali, čo svedčí o dobrej propagácii súťaže a dobrom mene našich súťaží v okolitých krajinách. Škoda, že Slováci zasa sklamali a neprešli všetci, ktorých sme čakali…” hodnotil súťaž Ivan Gregorička a pokračoval “pre obec je to veľká vec. Klub funguje už vyše roka a máme pekné výsledky. Organizácia súťaže bola iba pokračovaním nášho úsilia o rozvoj pretláčania v trnavskom regióne.”

Vo všetkých kategóriach sme mali rovnakých víťazov v pravej i ľavej ruke. Medzi najľahšími chlapcami si víťazstvo po úporných súbojoch vybojoval Adam Adamov. Jeho finálové zápasy s Poliakom Kubackom patrili k najnapínavejším, ktoré sme mohli na súťaži vidieť.

V 75-ke všetkým vypálil rybník Martin Klimek. Porazil aj takých známych borcov ako Rasťo Kosťov, Dominik Vida či Rumuna Alina Tudora. Klimek sa tak stal najväčším a najpríjemnejším prekvapením turnaja.

Osemdesiatpäťku vyhral Poliak Kamil Laciak a najťažšiu kategóriu Václav Vaculovič z Českej republiky.

Medzi dievčatami dominovala v ľahšej kategórii Kristína Magušínová a ťažšej Poľka Kamila Chlebeková.

Súťaž mala výbornú atmosféru, ktorej neprekážalo ani horúce počasie. Zápasy boli napínavé a podujatie splnilo očakávania všetkých zúčastnených.

Poliaci sa lúčili s dovetkom “… tak o rok” a veríme, že Dobrovodská ruka sa stane ďalšou peknou tradíciou v našom pretláčačskom kalendári. Za všetkých slová riaditeľa súťaže Ivana Gregoričku “Snažili sme sa pripraviť súťaž na vysokej úrovni. Dúfam, že sa všetkým páčilo. O rok to bude ešte lepšie”

-mač-

07/20/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top