Z Rochefortu opäť úspešne

Dve strieborné a tri bronzové medaily si odniesli slovenskí pretláčači z belgického Rochefortu tento rok.

Po rôznych zmenách osádky auta do Rochefortu cestovala nakoniec malá výprava športovcov, ktorú doplnili fanúšikovia, aby bola cesta ako tak rentabilná.

Za stolmi nás úspešne reprezentovali Matej Drinka, Ivan Gregorička a Peter Truchlík. Ivan okrem súťaženia znovu stihol aj rozhodovať a znovu patril medzi najlepších rozhodcov.

Tohtoročná účasť bola v Rocheforte najnižšia za všetky roky čo chodíme. Zdá sa, že znižovanie počtu súťažiacich je celoeurópsky trend a nie len záležitosť našich súťaži. Napriek nižšej kvantite, kvalita bola v niektorých kategóriach naozaj vysoká.

Sme radi, že naši sa nestratili a každý jeden vybojoval minimálne jednu medailu. Zlato sa síce nepodarilo, ale päť cenných kovov potešilo.

Striebornú a bronzovú získal Drinka, dve bronozové Truchlík, pre ktorého to bola medzinárodná premiéra a jednu striebornú Gregorička. Všetci traja zvádzali napínavé a ťažké zápasy. Ivan preveril úradujúceho majstra Európy Filipa Stahlhofena (GER) a vo finále ho riadne potrápil. Drinka nezvládol finálový zápas s Gattonim (FRA) a po sľubnom úvode nakoniec na zviazanie prehral.
Napriek tomu, že sme zlato niezískali, bola súťaž dobrým preverením síl a vhodným doplnením tréningu pred nastavajúcou sezónou, ktorá začne prvým kolom SNLP v Banskej Štiavnici.

Výborná partia, ktorá sa v Rocheforte vytvorila sa po súťaži presunula do Paríža, kde stihla zamávať Saganovi pri dojazde poslednej etapy Tour de France. Potom už nasledovala len úmorná cesta domov.

O rok zasa…

-mač-

07/24/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top