Majstrovstvá Slovenska juniorov U18, U21, Disabled a Masters

Poznáme nových majstrov Slovenska medzi juniormi, masters i telesne znevýhodnenými športovcami

Majstrovstvá Slovenska juniorov U18 a U21, disabled a masters,

 

17.3.2018 sa v Siladiciach konali už 26. Majstrovstvá Slovenska seniorov a  24. juniorov U18 a 2-ruhé U21, novinkou boli kategórie 1.disabled a masters. Tento rok sme sa rozhodli dať možnosť pretekárom odvážiť už v piatok večer, keďže sme vedeli, že nás čaká náročný šampionát. Túto výhodu využilo takmer 30 pretekárov. Na druhý deň začalo váženie už o 7:30 a trvalo pre veľký počet štartujúcich skoro do 10 00. Celkovo sa odprezentovalo 107 pretekárov, ktorý si zmerali sily v 411 zápasoch!

Medzi juniormi do 18 rokov sme videli takmer všetkých reprezentantov a teda juniorský tréner mal možnosť porovnávať medailistov z ME a MS s novou prichadzajúcou generáciou.

 

Medzi dievčatami U18 do 55kg si výborne počínala Martina Ďurianová ziskom dvoch zlatých medailí. Sekundovala jej kolegyňa z reprezentácie Nikola Nuttová, ale tá sa po chorobe nepredstavila v ideálnej forme. Do ME musí ešte zamakať.

 

U18 Juniorky do 60kg Vyhrala Tereza Rašlíková, ktorá doslova do poslednej chvíle zhadzovala hmotnosť. Nakoniec sa jej to podarilo a zvíťazila na obe ruky. V tejto kategórii prekvapila Natália Richterová a okrem dvoch strieborných si vybojovala aj pozvánku na reprezentačné sústredenie.

 

V najťažšej kategórii junioriek do 18 rokov. Dominovala opäť Barbora Bajčiová a striebro brala Ruslana Kulik. Tretia Dominika Barošová si aj vďaka stabilným výsledkom počas sezóny vypýtala pozvánku do  širšej nominácie na ME.

 

U18 Juniori do 65kg. Karol  Zbranek  vyhral ľavačku a Richter Stanislav skončil druhý. V pravačke si miesta vymenili a taktiež získavajú ako nováčikovia pozvánku do širšej reprezentácie na ME.

 

U18 Juniori -70 Kg.  V ľavačke vyhral Samuel Kaučík v pravačke Horvát. Obaja chlapci môžu na sústredení zabojovať o účasť na ME.

 

U18 Juniori – 80 Kg. Tu vyhral obe ruky Kollár Denis. A radi ho uvidíme na zraze pred ME.

 

U18 – Juniori  80+ Kg. Patrik Juhás sa stal taktiež dvojnásobný víťaz a vybojoval si aj pozvánku do širšej reprezentácie.

 

U21 – Juniorky -55 Kg.  Tu sa predstavili len dve pretekárky. Kernová Lenka  vyhrala nad  Fidermákovou Andreou.

 

U21 – Juniorky – 60 Kg dve naše najlepšie juniorské reprezentantky si to spolu rozdali a v

ľavačke  vyhrala tradične Sojková Martina v pravačke Ajpeková  Barbara . S oboma rátame na ME v Sofii.

 

U21 – Juniorky 60+ Kg vyhrala Benito Vanessa a druhá skončila Adameková Mária. Dievčatá sa ešte musia zlepšiť ak sa chcú posúvať ďalej.

 

U21 – Juniori -70 Kg vyhral na obe ruky Chudík David,ale v jeho kategórii ho žiaden súper nepreveril. Uvidíme v akej forme príde na reprezentačný zraz a či bude mať záujem štartovať na ME. Ak áno, tak  by mal ešte zosilnieť.

 

U21 – Juniori 80 Kg. Asi najkvalitnejšia juniorská kategória. Ľavačku vyhral Adamov Adam. V Pravačke Peter Čéleš (ešte stále 18 ročný!) Verím, že obaja potvrdia svoje kvality aj na ME. V tejto kategórii ľavou rukou veľmi pekne zabojoval Gábor Ján a Dominik Šoka. V pravačke Marek Onderko. Veríme, že chlapci do ME vyladia formu lebo patria medzi Slovenskú špičku a veríme, že aj Európsku.

U21 – Juniori 80+ Kg vyhral jednoznačne na obe ruky Golian Michal a striebro bral Hric Oliver. Mišo opäť na ME bude patriť k adeptom na medailu vo svojej kategórii.

V novo otvorenej kategórii Disabled Open stojací sa predstavili obaja naši medailisti z ME či MS.  Štefan Nevedel vyhral pravú aj ľavú rukou a Šimon Chlpatý sa musel uspokojiť so striebrom.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top