Medailová žatva na Golemovke

Obrovským úspechom skončilo vystúpenie slovenských pretláčačov na medzinárodnej súťaži Golemova ruka, ktorej už osemnásty ročník sa konal uplynulý víkend v Brne. Jedenásť zlatých, šestnásť strieborných a šesť bronzových medailí hovorí za všetko.

Teší nás, že sme zabodovali vo všetkých vekových kategóriach. Veľmi nás potešilo vystúpenie juniorov, z ktorých si Petra Caková a Martin Hožďala odniesli po dve prvé miesta. Caková je objav minuloročnej Silnej ruky stredoškolákov a veľmi nás teší, že jej záujem o pretláčanie nevyhasol, ba naopak, jej túžba víťaziť je čoraz silnejšia. Hožďala je objavom myjavského AWK a úspešne tak doplňuje už známy tandem tohoto klubu Klimek – Magula.

Medzi seniormi sa zaskvel Juraj Jaščeg, ktorý ako jedniný z našich získal dve zlaté medaily. Po ťažkej minuloročnej sezóne sa po prvýkrát na medzinárodnej súťaži predstavila naša najúspešnejšia pretláčačka posledných rokov Lucia Debnárová. Lucia nastúpila v sebe známej túžbe po maximálnom výkone a zaregistrovala sa v najťažšej kategórii žien. Jej súboje s Maďarkou B. Ivánfiovou (mimochodom ťažšej o viac ako 10 kg) patrili k ozdobám sobotňajšej súťaže. Hlavne pravačka, v ktorej Lucia nastúpila do finále s jednou prehrou, sme boli svedkami absolútneho pretláčania. V prvom finálovom zápase ešte Lucia dokázala svoju súperku po dlhom zápase poraziť, no v opakovanom finále už nie. Pre Luciu to bol dobrý tréning a so svojim výkonom môže byť spokojná. Ako povedal aj jej tréner M. Ruman: “Chceli sme si overiť, čo Luciine ruky vydržia. Sme radi, ako to dopadlo. Súťaž ukázala, že ideme správnym smerom…”.

Vo výbornej forme sa predstavil P. Hervay, ktorý zvíťazil v ľavej ruke (85 kg) a v pravačke zvádzal napínavé súboje s ďaším našim reprezentantom P. Gettlerom. Po opakovanom ťažkom finále nakoniec v pravej ruke zvíťazil Gettler.

Víťaza sme mali aj v kategórii masters. O prvenstvo sa zaslúžil otec Lucie Debnárovej Michal, ktorý tak potvrdil skvelý výkon Debnárovcov v Brne.

Okrem prvých miest získali naši pretláčači množstvo ďalších dobrých umiestnení. Nie je možné menovať všetkých, no určite všetkým patrí vďaka, za úspešnú reprezentáciu Slovenska.

V Brne sa za stolmi predstavili pretláčači šiestich krajín. Okrem veľkých tímov domácich, Maďarska, Slovenska aj úspešný tím z Poľska, ktorého vedúci Jakub Janczy prisľúbil účasť svojich zverencov aj na marcovej Seneckej ruke.

Pre seniorský tím nastáva teraz obdobnie prípravy, ktoré vyvrcholí na konci marca Seneckou rukou. Juniorov čaká predtým ešte jedna dôležitá súťaž a to Visegrád Grand Prix, ktorá bude v tomto roku na konci februára na Slovensku (Červeník).

Buďte s nami a držte nám palce…

-mač-

02/02/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top