Challenge cup zostal doma

Slovenským juniorom sa podarilo obhájiť víťazstvo z minulého roka a na prestížnej Visegrád Junior Grand Prix zvíťazili už po deviatykrát.

Z jedenástich ročníkov sa Slovákom nepodarilo zvíťaziť iba dvakrát. Vo všetkých ostatných dominovali.

Na tomto ročníku sa zišla skvelá konkurencia. Súťaže sa zúčastnilo 86 pretekárov z piatich krajín. Tradičnú trojku (SVK, HUN, CZE) doplnil silný tím z Turecka a jeden pretláčač z Rumunska. Škoda, že z Čiech k nám zavítal iba jeden junior, súťaž mohla byť ešte dramatickejšia.

Nás potešila vysoká účasť slovenských juniorov, ktorí nezaváhali a prišli si zmerať sily s kolegami zo zahraničia. Záverečné zúčtovanie hovorí za všetko. Naši získali 11 zlatých, 9 strieborných a 9 bronzových medailí. Opäť suverénne získali pohár víťazov. Na druhom miesto skončila reprezntácia Maďarska a tretíe Turecko.

V Červeníku sa lúčili (kvôli veku) s touto súťažou naši dvaja úspešní juniori – Rebeka Martinkovičová a Radovan Čontofalský. Rebeka zaknihovala dve víťazstvá, Rado sa musel uspokojiť iba s jedným. V ľavej ruke mu prvenstvo vzal Čech Vaculovič. Treba však povedať, že český pretekár bol o hodne ťažší, čím mal nespornú výhodu.

O najväčšie prekvapenie súťaže sa postarala Andrea Kušnieriková, ktorá riadne potrápila úspešnú maďarskú reprezentantku Henrietu Barzsóovú. Andree sa dokonca podarilo zvíťaziť v jednom finálovom zápase a zdramatizovať tak finálové zapolenie v kategórii dievčat do 60 kg. Dve druhé miesta, no hlavne spôsob Kušnierikovej boja je veľkým prísľubom pred jej ďalšími súťažami.

Dobre si počínala aj Petra Caková, objav minuloročnej Silnej ruky stredoškolákov. Vo svojej kategórii obsadila dve druhé miesta a za sebou nechala skúsenejšiu Kadlecovú.

Medzi najľahšími chlapcami si skvele počínali tureckí reprezentanti, ktorí v pravej ruke dokázali obsadiť všetky pódiové umiestnenia. V ľavačke sa na pódium dokázali pretlačiť Adam Adamov (2. miesto) a Stanislav Sarkózy (3. miesto). V oboch rukách dokázal zvíťaziť Emre Albas (TUR).

V sedemdesiatke si prvé dve miesta podelili Jakub Komenda a Michal Dopater pričom Komenda zvíťazil v ľavej ruke, Dopater v pravej. Hlavne v prípade Dopatera bol jeho výkon prekvapením. Na súťaži sa po dlhšej odmlke objavil vo výbornej forme.

Sedemdesiatpäťka patrila našim pretláčačom. V ľavačke zvíťazil Rastislav Kosťov, v pravačke Filip Hritz. Pre oboch to bola dobrá príprava pred ďalšou veľkou súťažou, ktorá ich čaká – Seneckou rukou.

Osemdesiatka patrila Dávidovi Truchlíkovi, ktorí si poradil so všetkými súpermi a na pódiu nechal za sebou dvoch Maďarov. Truchlík je veľkým prísľubom nášho juniorského tímu, no keďže zatiaľ súťaží ako neregistrovaný športovec, mal by ho čo najskôr prichýliť dajaký klub.

O najťažšej katetórii už bolo písané, tak len spomenieme, že víťazstvo si odniesol v ľavačke Čech Vaculovič a v pravačke náš Rado Čontofalský.

V Červeníku sme boli svedkami množstva kvalitných zápasov. Ako povedal prezident maďarskej federácie Atilla Csabai “Dnes súťažia naše nádeje, z ktorých v budúcnosti budú šampióni”. Verím, že v Červeníku bolo za stolmi viac pretekárov, o ktorých budeme ešte veľa počuť.

Za organizáciu podujatia si zaslúži veľku vďaku tím SAPR, ktorý zabezpečuje všetky súťaže u nás a samozrejme Peter Ceco Racek, ktorý zabezpečil pre súťaž dôstojné prostredie a skvelú atmosféru.

O rok sa Visegrád presúva do Maďarska. Narodení v roku 1996 a mladší, môžete sa začať pripravovať…

– mač –

03/02/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top