V DRUŽSTVÁCH TO MÁ KAŽDÝ OTVORENÉ

V súťaži družstiev sa nám po troch kolách stala zapeklitá situácia. V každom z troch kôl bodovali iné kluby a tak na konte každého z nich (azda s výnimkou prvého AWK Banská Štiavica) nie je postačujúci počet bodov na účasť na aprílových majstrovstvách Slovenska. Táto situácia dáva poslednej bodovanej súťaži – Seneckej ruke – osobitú príchuť. O postup do majstrovského finále tak môžu bojovať všetky kluby.

Tak ale pekne po poriadku.

Len na ozrejmenie treba spomenúť, že na to, aby klub získal body do súťaži družstiev musí obsadiť na súťaži minimálne štyri kategórie.

V prvom kole SNLP v Banskej Štiavnici sa to podarilo iba dvom klubom AWK Zvolen a AWK Zlaté Moravce.

V Hanušovciach opäť bodovali iba dva kluby – AWK Žarnovica (teraz AWK Žarnovická Huta) a AWK Prešov.

V treťom kole, v Červeníku, bodovalo najviac klubov, až štyri. Body do tabuľky si pripísali AWK Banská Štiavnica, AWK Senec, AWK Dobrá Voda a AWK Červeník.

Takto vyzerá tabuľka pred poslednou bodovanou súťažou:

CELKOVE PORADIE
Poradie Názov klubu Kolá Skore Body
1. AWK Banská Štiavnica 1 34 7
2. AWK Zvolen 1 71 5
3. AWK Žarnovica 1 48 5
4. AWK Senec 1 28 5
5. AWK Prešov 1 34 3
AWK Zlaté Moravce 1 34 3
7. AWK Dobrá Voda 1 19 3
8. AWK Červeník 1 17 1

Rozdiely sú tesné a body na postupovom 4. mieste nie sú veľké. V prípade väčšej účasti klubov na Seneckej ruke sa kľudne môže stať, že v tomto poradí nezostane kameň na kameni a do finále postúpia aj kluby, ktoré zatiaľ vôbec nie sú v tabuľke.

Tak že v Senci sa máme na čo tešiť. Okrem súťaže jednotlivcov to bude aj súťaž klubov o postup na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 25. apríla 2015 v Ivanke pri Dunaji.

– mač –

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top