V RANKINGU SA DEJÚ ZMENY

Ranking SAPR má už viac ako osemnásť mesiacov. Ubehlo to ako voda. Pokiaľ doteraz sa body každý mesiac iba pripočítavali, od marca sa body budú aj odpočítavať. Hneď v marci boli z rankingu odpočítané body za majstrovstvá sveta a 1. kolo SNLP zo septembra 2013. V apríli pribudne Senecká ruka, ale odpočítavať sa bude za Judgementn day a 2. kolo SNLP (2013). A tak to pôjde každý ďalší mesiac.

V aktualizovanom poradí nám ubudlo zopár mien. Na prvých miestach sme však radikálne zmeny nezaznamenali. Medzi najlepšími sú známe mená. Čo sa však udialo, je zníženie rozostupov medzi jednotlivými pretekármi. Pred ME je to sľubné, pretože to zvýši konkurenciu a boj o miestenky na ME do Sofie bude ešte zaujímavý.

Senecká ruka je obzvlášť bodovo zaujímavá, pretože sa získane body prepočítavajú koeficientom podľa počtu zúčastnených krajín (viac v Súťažnom poriadku SAPR). A tých býva v Senci tradične viac ako desať. Okrem Seneckej ruky je body možné získať aj na dvoch medzinárodných súťažiach – Gladiators night vo Švajčiarsku (apríl) a Sokol Marić v Chorvátsku (máj). Viac o týchto súťažiach nájdete v kalendári SAPR. V prípade záujmu o účasť na nich kontaktujte sekretariát SAPR.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top