Na Silvestrovskej ruke až štyri krajiny

V predvečer Silvestra sa v Senci tradične koná medzinárodná súťaž Silvestrovská ruka. V tomto roku si do Senca našli cestu, okrem domácich slovenských pretláčačov, aj naši priatelia z Čiech a Maďarska. Svojou návštevou poctil toto podujatie aj šéf antidopingovej komisie pri EAF a WAF Frederic André z Belgicka. Okrem konzultácií so MUDr. Babiakom sa postavil aj za pretláčací stôl a odniesol si zo Senca tri víťazstvá.

Súťaž prebiehala klasickým spôsobom, počet registrovaných pretekárov nepresiahol 30 a tak sa pohodlne zmestili do troch kategórií. Každý absolvoval minimálne osem zápasov, takže ruky dostali zabrať. V dvoch kategóriách sme boli svedkami “rozstrelu”, keď na pódiovom umiestnení (raz na prvom a raz na treťom) sa umiestnili až traja pretekári. O konečné poradie sa tak stretli opäť systémom každý s každým.

V absolútke sa rozhodli štartovať nakoniec iba piati borci, z ktorý si titul Silvestrovského šampióna vybojoval Jozef Rozbora (AWK Bratislava). Striebro pripadlo Martinovi Vodákovi (CZE) a bronz Petrovi Racekovi (AWK Červeník).

V Senci bola opäť raz dobrá nálada a všetci sa rozišli s úsmevom a s prianím všetkého najlepšieho do nového roka.

12/30/2014

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top