NEUVERITEĽNÝ POČIN LUCIE DEBNÁROVEJ

Bolo finále najsledovanejšej kategórie na majstrovstvách Slovenska. Za stolom Lucia Debnárová a Rebeka Martinkovičová. Trénerka a odchovankyňa… potom sokyne…teraz športové kolegyne. Po štarte sa Rebeka snažila vyšmyknúť, ale Lucia sa jej prsta zachytila ako kliešť. Stačilo iba potiahnuť….a … pravdepodobne by to Rebekin prst nevydržal a zlomil sa….a Lucia by vyhrala. Lenže zápas tak neskončil. Lucia sa zachovala ako veľká športovkyňa. Pustila sa stola a chytila sa za hlavu… samozrejme to znamenalo faul. Po opakovanom štarte Lucia prehrala.

“Nemohla som ďalej tlačiť. Vedela som, že Rebeke ublížim a to som nechcela. Bola som z toho úplne mimo. Až tak, že som nevedela čo sa deje ani v nasledujúcom zápase. Že som prehrala? Neregistrovala som to…. Bolo to všetko mimo mňa…” povedala na margo toho zápasu Lucia.

Hneď po zápase jej počin vysoko hodnotil prezident SAPR Marián Čapla. Tak isto nezostal bez povšimnutia ani u reprezentačného trénera Jána Ďaláka. Ten ho zhodnotil ako v slovenskom pretláčaní nevídaný a Luciu navrhol na cenu fair play.

Myslím, že Lucia si od všetkých zaslúži veľké uznanie…

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top