Oblastné kolá odštartované

Tak ako vlani, aj  v tomto roku sa prvé z Oblastných kôl uskutočnilo v Zlatých Moravciach. Pri registrácii sme boli zvedaví, či sa všetci registrovaní študenti na súťaž aj dostavia. Napriek tomu, že sa objavili aj neregistrovaní (to sme čakali), tak celkový počet súťažiacich nedosiahol očakávanú päťdesiatku.

Kvalite to však neubralo. Fanúšikovia vytvorili v telocvični SOŠ technickej búrlivú atmosféru a hnali dopredu svojich favoritov. Za stolmi sa odohrávali napínavé, strhujúce súboje, ktoré ešte viac elektrizovali atmosféru.

Medzi súťažiacimi sa objavili aj známe mená z našich juniorských súťaží. Medzi nimi aj bronzový medailista z MSJ Filip Hrizt, ktorý samozrejme svoju kategóriu s prehľadom zvíťazil. No v kvalifikácii si neodpustil jemnú neférovosť, keď svojho kolegu zo školy v zápase pustil, aby umožnil mu tak jednoduchšiu cestu do finále.

Medzi dievčatami si v ľahšej kategórii prvenstvo nedala zobrať Kristína Magušínová, tiež známa zo súťaži SNLP. V kategórii 60+ sme boli svedkami zaujímavého súboja o prvenstvo, v ktorom sa stretli Petra Caková a Roberta Zdenka Zovčinová. Tá druhá mala súťažiť o kategóriu nižšie, no keďže v nej boli tri z jednej školy, tak sa rozhodla zabojovať v kategórii vyššej. A veru výborne. Dostala sa do finále, kde síce na svoju súperku nestačila, no pri pohľade na to, ako sa stavala k stolu a ako srdnato bojovala sme zbystrili pozornosť. Že by ďalší talent na obzore?

V najľahšej kategórii chlapcov to bol boj bratov Baraňajovcov zo zvyškom “sveta”. Môžeme smelo povedať, že táto kategória bola najnapínavejšia a priniesla najviac vyrovnaných zápasov. Radosť pozerať. Šťastnejší z bratov bol nakoniec Patrik a to napriek tomu, že do finále nastupoval s prehrou. Po dvoch dlhých zápasoch však nakoniec strhol víťazstvo na svoju stranu.

V sedemdesiatke výborne zabojoval Vladimír Kuruc, ktorý nakoniec aj zvíťazil. V najťažšej kategórii zvíťazil nám už známy Marek Varga. O jeho talente pre pretláčanie sme vedeli už z minulých rokov, škoda, že sa na súťaži ukáže iba pri tejto príležitosti (Silná ruka) a nezavíta aj na niektoré z kôl SNLP. Možno by ho to posunulo a získal by väčšiu chuť trénovať a pretláčať. Príklad Filipa Hritza a ďalších úspešných slovenských reprezentantov, ktorí sa našli vďaka Silnej ruke stredoškolákov by nemal ostať nepovšimnutý.

Prví traja v jednotlivých kategóriách postúpili na celoslovenské finále do Bratislavy. Verím, že sa so všetkými postupujúcimi na Mikuláša opäť stretneme.

Prvé Oblastné kolo vrchovato naplnilo naše očakávania, už sa nevieme dočkať tých ďalších…

-mač-

11/13/2014

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top