Prešovčania, s počtom bodov na 2.mieste

Klub AWK Prešov bol vnímaný dlhodobo za klub, ktorý berie prvé miesta. Ale tento rok rozhodli len Majstrovstvá Slovenska, kde získali menej bodov a umiestnili sa tak na druhom mieste. Krátky rozhovor sme urobili s Gabrielom Harčarikom, predsedom a trénerom klubu a juniorským reprezentačným trénerom…

Gabo ako predseda klubu ako to vnímaš, že ste ako klub skončili na 2.mieste?

To, že sme skončili na druhom mieste nevnímam nejak negatívne, pretože viem, že bohužiaľ z rôznych dôvodov nemohli na MSR vyštartovať viacerí naši pretekári. Verím že tým pádom by sa aj medailový úspech našich pretekárov rozšíril, ale každopádne po dlhých rokoch je to zmena. Gratulujem súperom a teším sa na ďalšie turnaje, na ktorých sa stretneme.

Zmenilo sa niečo oproti minulým rokom?

Korona veľmi ovplyvnila celý tréningový proces. V podmienkach v ktorých sme doteraz trénovali, sme mali zákaz, pretože TUKE neumožňovala trénovať v spoločenských priestoroch a tým pádom sa niektorí športovci nemali možnosť doma pripraviť. Samozrejme to ovplyvnilo ich výkonnosť a celkovo záujem o šport, pretože vypadli zo súťažného a tréningového rytmu a ten návrat bol veľmi pomaly. Trúfnem si povedať, že až 50% športovcov nakoniec nechodilo na tréningy a nepripravovalo sa a niektorí prišli na MSR nepripravení, ale aj tak chvalabohu sa im niečo podarilo.

Aké sú vaše plány do budúcna?

Zlepšiť prístup k tréningu, zúčastniť sa ďalších súťaží, či už je to Dobrá voda Cup alebo 1.kolo SNLP vo Veľkom Šariši, kde sa všetci tešíme lebo budeme tam ako domáci pretekári. Teším sa, že túto súťaž organizuje Veronika Ferencová (Očipová) a ja verím, že to bude skvelá akcia. Ako tréner dúfam, že sa tam predstaví najväčší počet našich športovcov z klubu.  

Chcel by som ešte pochváliť juniorov, mnohí z nich prekvapili, pretože buď vyhrali svoju kategóriu alebo skončili na medailových priečkach. Úprimne nečakal som takú medailovú žatvu od juniorskej základne, takže v tomto som veľmi spokojný s výsledkami.

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top