Prešovský kraj opäť najpočetnejší

Keď sme za miesto krajského kola prešovského kraja museli určiť Poprad, boli sme trochu na rozpakoch. Prešovský kraj spolu s košickým mali v posledných rokoch najlepšiu účasť. Presun miesta súťaže do excentrického Popradu sa tak mohlo zdať nevýhodou. Dôvodom presunu bola dohoda so spoločnosťou CBRE, ktorá prevádzkuje OC MAX a umožnila nám urobiť krajské kolá v ich priestoroch. Nanešťastie ten prešovský nepatrí pod ich správu. Prvé dni po odoslaní prihlášok to aj vyzeralo na katastrofu. No posledné dni pred termínom sa štartovná listina zaplňovala rýchlosťou blesku. Na súpiske sme mali 186 pretekárov. Do Popradu ich nakoniec prišlo 167, no aj to stačí aby sme mali nový účastnícky rekord.

No v Poprade to nebolo iba o účasti. Za stolom sme videli obrovské množstvo napínavých zápasov. Tí ktorí prišli si naozaj schuti zapretláčali. Veď v kategórii do 80 kg sme mali až 45 účastníkov a to znamenalo poriadnu porciu zápasov. Veď samotná táto kategória trvala 1 hodinu a 40 minút. Mega turnaj.

Za stolmi sme zaznamenali aj zopár známych tvárí. Niektorí si počínali dobre ako Klaudia Lišková (ELBA Prešov) a Martin Žíhala (SŠ Prešov), ktorí svoje kategórie s prehľadom zvíťazili. Menej sa už darilo Stanislavovi Ševčíkovi (SPŠE Prešov) ktorý obsadil až tretie miesto.

Z ďalších víťazov treba spomenúť Kláru Genčúrovú (Gymnázium Lipany), Mateja Majeského (Gymnázium Lipany), Jozefa Kriša (SŠ Prešov) a Radovana Andraška (SPŠ Prešov).

Študenti z gymnázia v Lipanoch opäť, ako každý rok bodovali. Je škoda, že sa napriek veľkému počtu talentov nepodarilo v Lipanoch vytvoriť oddiel, ktorý by ich ďalší rast podporoval.

Tieňom súťaže bolo prvé vážnejšie zranenie, ktoré sme zaznamenali v kategórii chlapcov do 65 kg.

Napriek tomu to bola v Poprade fantastická súťaž so skvelou atmosférou.

-mač-

11/19/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top