A na záver Košice

V piatok 20.11.2015 sa uskutočnilo posledné z krajských kôl Silnej ruky stredoškolákov. Našou konečnou zastávkou boli Košice, teda aby som bola konkrétna OC Atrium Optima v Košiciach. Už keď sme prišli, čakal nás personál obchodného centra a poskytol nám všetko potrebné k tomu, aby sme mohli znovu vyčarovať súťažný “pľac”.
Košická súťaž bola v porovnaní s Bratislavou a Popradom o niečo komornejšia, ale čo je zaujímavé, zúčastnil sa jej presne rovnaký počet študentov ako na krajskom kole v Trnave. Najpočetnejšia bola kategória chlapcov do 65kg, čo bolo dosť nezvyčajné, keďže v každom kraji bolo najviac súťažiacich v chlapčenskej “pluske”, až na Poprad, kde početnosťou prevážila kategória chlapcov do 80kg. V Košiciach sme boli svedkami vyrovnaných zápasov, ktoré niekedy pôsobili, že nikdy neskončia. Vďaka tomu v OC Atrium Optima Košice vznikol rekord v najdlhšom zápase tohto ročníka krajských kôl. Išlo o súboj dievčat v kategórii do 60 kg, ktorý trval takmer 3 minúty.. Okrem toho, že mali dievčatá rovnaký silový potenciál, boli aj z rovnakej školy a tak pani profesorka z Premonštrátskeho gymnázia v Košiciach povzbudzovala svoje študentky k najlepšiemu výkonu. A nie len ona, ale všetci študenti a profesori sa nechali uniesť športovou atmosférou a povzbudzovali “svojich” ako na veľkom štadióne. Príjemný rozruch, ktorý sme spôsobili, prilákal aj okoloidúcich, ktorí sa so záujmom pozerali, čo sa to v tom Átriu deje. A bolo sa veru na čo pozerať! Všetci súťažili s veľkým zápalom a vydali v zápasoch zo seba to najlepšie. Bolo vidno, že dievčatá aj chlapci sa učia zo zápasu na zápas a berú si k srdcu rady nášho rozhodcu Ivana Gregoričku, ktorý okrem toho, že rozhodoval, upozorňoval súťažiacich na chyby v technike, aby si mohli zlepšiť svoje výkony v ďalšom zápase. Ako vždy, zvíťazili tí najlepší. V kategórii dievčat do 60 kg si prvenstvo odniesla Laura Parobečeková z SOS Moldava. Moldave patrilo aj víťazstvo v kategórii dievčat nad 60 kg, ktoré získala Karin Selešová. Chlapčenské zlato si rozdelili ostatné školy. Erik Janó zo SŠA KE si vybojoval prvenstvo v kategórii do 65kg, ďalšími víťazmi boli do 70kg Martin Horváth SES Krompachy, do 80 kg Samuel Mikloš OA Vranov, nad 80 kg Samuel Vrábeľ SOŠT KE.
Finále krajského kola v Košiciach sa tak stalo krásnym zavŕšením krajských kôl 21.Silnej ruky stredoškolákov a my sme sa opäť presvedčili, že na našich stredných školách je kopa mladých talentov.
Výsledky z tohto krajského kola ako aj všetkých ostatných kôl nájdete na našej webovej stránke. Fotky budú na našej stránke taktiež, len z technických dôvodov o niečo neskôr.
Krajské kolá sa týmto skončili a nás teraz čaká veľké FINÁLE, ktoré sa uskutoční 27.11.2015 v OC Europa Banská Bystrica. Zídu sa tam všetci medailisti z krajských kôl, teda najsilnejší študenti a študentky z celého Slovenska, aby si zmerali svoje sily v pretláčaní.

-maj-

11/25/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top