PRÍPRAVA NA MS VRCHOLÍ

36. majstrovstvá sveta v pretláčaní rukou klopú na dvere. Už o necelý mesiac cestuje veľká výprava (26) slovenských armwrestlerov na hlavného mesta Litvy Vilniusu, aby zabojovala o rozšírenie slovenskej medailovej zbierky. Príprava vrcholí, formu treba správne načasovať.

V Banskej Štiavnici sa na popud Rada Dobroviča stretla v piatok (22.8.2014) celá plejáda slovenských reprezentantov, aby si v spoločnom tréningu zmerali sily a odhalili rezervy, ktoré treba doladiť. Pretláčači z AWK Bratislava, AWK Dobrá Voda, AWK Trnava, AWK Žarnovica a domáceho AWK Banská Štiavnica sa pod dohľadom skúseného, reprezentačného trénera Jána Ďaláka zahryzli do seba a pri impozantnej scenérii Banskej Štiavnice na jednej strane a Kalvárie na strane druhej, zvádzali neľútostné súboje. Krásne prostredie si všimol aj tréner a s jeho vlastným humorom spomenul: “Dúfam, že Kalvária nepochová naše medailové ambície, ale naopak motivuje k lepším výkonom….”

Vo výbornej atmosfére sa trénovalo viac ako dve hodiny a od stolov odohnala chalanov až tma. Ruky boľavé, no myseľ nabudená. Všetci už debatujú iba o “svete”, nastavujú denný harmonogram, upravujú životosprávu. Vedia, že v Litve to bude ťažké, veď už teraz je prihlásených 860 športovcov. Nikto však neklesá na duchu. Všetci idú bojovať o čo najlepší výsledok.

Pri pohľade na nich je to jasné. Slovensko bude znovu bojovať o medaily. Držíme palce…

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top