NA NÁVŠTEVE V ŽARNOVICI

Medzi nominovanými na nadchádzajúce majstrovstvá sveta v Litve sú aj dvaja nováčikovia z AWK Tatran Žarnovica Adam Adamov a Rastislav Kosťov. Obaja budú Slovensko reprezentovať v kategórii juniorov do 18 rokov (U18)  Adamov v kategórii do 60 kg, Kosťov do 70 kg.

Obaja patria medzi nádeje slovenského pretláčania. Sú účastníkmi vydareného stretnutia talentov a úspešní reprezentanti z juniorských medzinárodných podujatí ako  napr. Visegrád GP.

Na svoj doterajší vrchol v katiére pretláčačov sa pripravujú pod dohľadom svojho trénera Rastislava Tomagu, ktorý pre svoj klub (AWK Tatran Žarnovica) poskytol výborné tréningové priestory vo svojom fitness centre Arnold Klub.

Okrem priestorov samozrejme dohliada na prípravu, tréningy a nezabúda na pozitívnu motiváciu. Rasťo je skúsený pretláčač, ktorý má na svojom konte veľa vynikajúcich výsledkov, z ktorých azda najviac vyčnieva titul majstra Európy. Zo skúseností vie, čo je pri takom významnom podujatí ako MS dôležité. Nie vždy je to iba fyzická príprava, ale hlavne psychika. Predsa len je iné pretláčať na domácej súťaži a iné sa postaviť proti svojmu súperovi v burácajúcej atmosfére, kde môže aj minimálna chybička znamenať stop v súťaži.

V priestoroch fitcentra v Žarnovici som s oboma juniormi ako aj ich trénerom strávil príjemný podvečer, potešilo ma ich nadšenie a motivácia. “Obaja sa navzájom ťahajú a predháňajú v tréningových dávkach, a je len ťažké ich krotiť… a hlavne Adama musím sem tam brzdiť, nechcem aby si privodil ďalšie zranenie” povedal na margo zanietenia svojich zverencov usmiaty Tomaga. Samozrejme, že je z nich nadšený a verí v minimálne jeden medailový zápis už v Litve.

A čo na to obaja aktéri? A. Adamov – “Bol by som spokojný s umiestnením do šiesteho miesta….”, R. Kosťov – “No, chcel by som medailu….”

Pokiaľ to medaila nebude teraz v Litve, ak zostanú pri tomto úsilí, raz určite príde. Veď pretláčanie je športom, ktorý je možné na vrcholovej úrovni robiť až do neskoršieho veku (viď. výsledky J. Brzenka). Niet sa prečo kam ponáhľať.

Okrem spomínaných športovcov má žarnovický klub celý rad ďalších nádejných pretekárov, čo svedčí o dobrej práce ich trénera R. Tomagu. O kvalite svedčí aj pohľad do tabuľky najúspešnejších klubov, kde je AWK Tatran Žarnovica v juniorskej kategórii na piatom a v seniorskej kategórii na šiestom mieste.

Verím, že pri takejto práci sa bude počet medailí získaných Žarnovičanmi ešte zvyšovať. Držím im v tom palce…..

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top