WAF BUDE ČLENOM SPORTACCORDU

Ľady sa konečne pohli a predstaviteľom WAF sa podarilo skompletizovať dokumentáciu a podať oficiálnu prihlášku do strešnej organizácie všetkých športov – SportAccord.

V súčasnosti pretláčanie rukou stále nie je “uznaným” športom a patrí medzi tzv. hobby športy. Tomu však zdá sa bude v blízkej budúcnosti koniec. V apríli 2015 bude zasadať kongres SportAccord-u, ktorý rozhodne o našej prihláške a všetci veríme, že naše členstvo v tejto organizácii schváli.

Pre pretláčanie rukou to bude jeden z najväčších míľnikov v histórii. Pre šport ako taký, ktorý sa zaradí do veľkej rodiny “oficiálnych” športov a hlavne pre športovcov, pre ktorých sa otvárajú nové možnosti.

Členstvo v SportAccorde prinesie pretláčaniu medzinárodné uznanie, väčšiu podporu médií a sponzorov a v nemalej miere aj podporu vládnych, športových organizácií, či ministerstiev.

Ako strešná organizácia olympijských a neolympijských športov je SportAccord organizátor mnohých multi-športových podujatí, ako napríklad Svetové hry neolympijských športov, či Svetové hry bojových športov.

Členstvo v SportAccorde prinesie našim národným federáciám mnohé výhody, z ktorých je nutné spomenúť hlavne:

– uznanie pretláčania rukou ako športu na národnej a medzinárodnej úrovni
– možnosť účasti na SportAccord športových svetových hrách
– možnosť výmeny znalostí o organizácii a podpore športu

O členstvo v SportAccorde sa vo WAF hovorilo už roky. Najväčšou prekážkou bola neorganizovanosť pretláčania v mnohých krajinách a jeho formálna registrácia. SportAccord má totižto presne stanovené kritéria, ktoré musí organizácia uchádzajúca sa o členstvo splniť.

WAF tieto kritéria teraz splnila!

Všetci veríme, že apríl 2015 bude ďalším medzníkom pre náš šport!

V apríli 2015 sa WAF stane plnohodnotným členom SportAccord-u!

O inom ani nepremýšľajme…

-mač-

 

ZDROJ: WAF

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top