PRVÁ ZLATÁ Z MALAJZIE

Hneď v prvý súťažný deň na XXXVII. majstrovstvách sveta v Malajzii sme zásluhou Rebeky Martinkovičovej získali zlatú medailu.

Martinkovičová objhájila zlato z minulého roku vkategórii do 70 kg a má na svojom konte už tri zlaté z MS v kategórii juniorov do 21 rokov.

Dnešná súťaž bola napínavá, Rebeka prehrala prvý zápas a keď nastúpila v semifinále proti svojej premožiteľke všetci sme tŕpli, ako to dopadne. V ťažkom zápase sa nakoniec našej pretekárke podarilo zvíťaziť a prebojovala sa do fínále.

Tam na ňu čakala Švédka D. Backlund, no napriek tomu, že Martinkovičová musela zvíťaziť dvakrát, nebolo to tak náročné ako zápas semifinálový.

Po druhom víťaznom finálovom zápase bola radosť celej výpravy obrovská. Máme zlato!

Zajtra pokračujeme pravou rukou a vážením seniorov.

Dnešnému dňu predchádzalo množstvo mítingov a kongresov. Najzaujímavejšia informácia z nich je, že ME v roku 2018 sa budú konať opäť v Bulharsku. Z hľadiska rozvoja športu to nie je najšťastnejšie riešenie, no na obranu Bulharov treba povedať, že boli jediným kandidátom, z ktorého sa mohlo vyberať.

Mrzuté je, že z MS nie je televízny prenos a na poslednú chvíľu bol zrušený aj online streaming. Dôvody sú sčasti na strane organizátora a sčasti na strane WAF. Trpia však všetci priaznivci pretláčania.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top