Prvé kolo v Rabči 2017

Dňa 30.9.2017 sa začal nový ročník Slovenskej národnej ligy v pretláčaní rukou (SNLP) a tak kroky väčšiny pretláčačov smerovali do oravskej dedinky Rabča, ktorá rovnako ako aj minulý rok otvárala novú pteláčačskú sezónu. Za súťažnými stolmi sa stretla vyše päťdesiatka športovcov, ktorá si zmerala sily v jednotlivých súbojoch na ľavú i pravú ruku.

V juniorských kategóriách chlapci predviedli veľmi pekné zápasy a podľa očakávaní zvítazili favoriti, a podelil si prvé priečky. V najľahšej juniorskej kategórii na pravú i ľavu ruku do 70kg boli mená na prvých troch priečkach rovnaké. Zvítazil Jozef Kubaliak (AWK Kokava nad Rimavicou), ktorý nedal svojim súperom šancu, avšak veľmi pekný výsledok predvietol aj nováčik súťaže zatiaľ bez klubovej príslušnosti Ľubomír Jaššák, bronz bral Karol Zbranek (AWK Kokava nad Rimavicou). V kategórii juniori do 80 kg na ľavú ruku zvíťazil Adam Adamov (AWK Banská Štiavnica), druhý bol Marek Onderko (AWK Prešov) v pravačke si miesta vymenili, Marek bral zlato a Adam striebro. Navlas rovnaký scenár mala aj najťažšia juniorská kategória nad 80 kg. V ľavačke bol prvý Radovan Andraško a druhý Jozef Dvoščák (obaja AWK Prešov). V pravačke si miesta vymenili a zlato bral Jozef, striebro Radovan. Bronz si v oboch rukách vybojoval Dominik Šoka (AWK Dobrá Voda).

Medzi dievčatami v juniorskej kategórii nad 60kg s prehľadom na obe ruky zvíťazila úradujúca majsterka sveta Barbora Bajčiová (AWK Bull Team Orava). Strieborná na obe ruky bola Ruslana Kulik (AWK Prešov) a bronz v ľavačke si vybojovala Veronika Beňovská (ŠKPR Trnava) v pravačke si bronz odniesla Dominika Barošová (AWK Prievidza).

Medzi seniormi to, už ale bola celkom iná káva a o prekvapenia i kuriozity nebola núdza. História nepamätá, že by sa v jednom zápase roztrli hneď 3 pásky. O túto kuriozitu sa postarali vo finálovom súboji kategórie do 100 kg Eduard Roman a Michal Maťaš.

Medzi mužmi chýbali viacerí favoriti, čo však dalo možnosť naplno sa ukázať ďaľším pretekárom. V najľahšej mužskej kategórii do 75 kg v oboch rukách bolo poradie na prvých priečkach navlas rovnaké. Zvíťazil Majkút Lukáš (AWK Bull Team Orava), stiebro bral Kubaliak Jozef (AWK Kokava nad Rimavicou) a bronz si vybojoval Dvorščak Radovan (AWK Prešov). V kategórii do 85 kg ľavá ruka sme mohli vidieť víťazný návrat za súťažný stôl Rasťa Máleka (AWK Bratislava), ktorý prakticky bez väčšej námahy vyčistil túto kategóriu a s prehľadom zvítazil. Striebro si odniesol Jaroslav Boroš (AWK Banská Štiavnica) a bronz putoval do rúk Jozefa Dvoščáka (AWK Prešov).V pravačke naopak šancu svojim súperom nedal aktuálny vicemajster sveta Štefan Nevedel (AŠK Orava). Štefanov výkon treba určite vyzdvihnúť nakoľko na MS súťažil v kategórii telesne znevýhodnených športovcov a doma i napriek svojmu handicapu dokázal s prehľadom zvíťaziť a svojich súperov prevýšil silou i rýchlosťou, čo je určite prísľubom do budúcnosti a bude obávaným súperom za stolom. V kategórii do 100 kg na ľavačku i pravačku zviedli vo finále napínavé súboje už vyššie spomínaní Eduard Roman (AWK Bratislava) a Michal Maťaš (AWK Bardejov).Zlato si napokon odniesol Edo a Michal sa musel uspokojiť so striebornou medajlou. Bronz v oboch rukách vybojoval Jozef Cabada (AWK Prievidza). V najťažšej mužskej kategórii +100 kg sa pri neúčasti viacerých favoritov takmer vôbec nezapotil Zdenko Horečný (AWK Bratislava) a s prehľadom zvíťazil na obe ruky. Stiebro si vybojoval Radovan Andraško (AWK Prešov) a bronz v pravačke Zdeno Lecák (AWK Prievidza).

V ženskej kategórii sa žiadne veľké prekvapenie nekonalo a na pravú ruku s prehľadom zvítazila Rebeka Martinkovičová, striebro brala Dagmar Petrová (obe AWK Kráľová pri Senci) bronz si vybojovala Ruslana Kulik (AWK Prešov). V ľavačke pri neúčasti Rebeky Martinkovičovej (doliečuje si zranenie z MS) si premiérové zlato v tejto kategórii vybojovala Ruslana Kulik, ktorá vo finále zdolala dovtedy neporazenú Moniku Minárikovú (AWK Kráľová pri Senci)a musela teda vyhrať 2x. Bronz si odniesla Dagmar Petrová. Avšak je na škodu, že ženské kategórie neobohatili svojou účasťou aj medajlistky z tohtoročných ME či MS. Poradím by istotne zamiešali. Verme že na daľšom kole SNLP ich už budeme mocť vidieť za súťažnými stolmi.

Celá súžať sa niesla v pokojnej a priateľskej atmosfére. Viťazi jednotlivých kategórií sa opäť mohli tešiť z krásnych pohárov, medajlí, diplomov ale aj doplnkov výživy, ktoré určite pomôžu v ďalšej príprave na súťaže.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top