REPREZENTANTI NÁVAŽILI A ARMWRESTLINGOVÉ SLOVENSKO JE V CENTRE DIANIA

Dnes sa na majstrovstvách Európy nielen vážilo, ale aj rokovalo. S aktuálnymi informáciami sa s nami podelil Martin Ruman zástupca SAPR na týchto ME a asistent reprezentačných trénerov juniorov a seniorov. Okrem iného aj aktuálny držiteľ rozhodcovského certifikátu Senior Referee na základe ktorého bude môcť už na tomto šampionáte rozhodovať.

K športovej stránke našich reprezentantov sa vyjadril nasledovne. „Dnes prebiehalo váženie. Všetci reprezentanti úvodnou skúškou prešli bez väčších problémov. Problémy s registráciou sú takisto za nami. To znamená, že naši reprezentanti nastúpia v tých kategóriách ako boli nahlásení.“

Počas šampionátu sa taktiež konal kongres. Martin nás informoval, že boli schválené nasledovné body. Konkrétne, že viceprezident EAF, ktorý stratí prezidentskú funkciu v rámci národného zväzu nemôže vykonávať funkciu viceprezidenta európskej asociácie.

Krajiny ktoré nedodajú podklady pre SportAccord (https://sk.wikipedia.org/wiki/SportAccord), nebudú mať hlasovacie právo na najbližších majstrovstvách sveta. Novým členom EAF sa stalo Portugalsko. Na kongrese sa takisto apelovalo na vyššiu mieru kooperácie s telesne hendikepovanými športovcami. Pre nich je na šampionáte vyhradený celý súťažný deň. Cieľom však je aby jednotlivé armwrestlingové národné zväzy nepriamo vyzvali k užšej spolupráci samotné paralympijské zväzy. Pokiaľ by sa armwrestling dostal na paralympiádu, je možné, že sa dostane aj na svetové hry, čo by bol skutočne veľký úspech.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top