XXVII. ME, KATOWICE, JUNIORI, MASTERS ĽAVÁ RUKA

Prvý deň súťaženia je za nami! Ľavačka, ako vždy pre Slovenskú reprezentáciu dopadla výborne a máme 5 cenných kovov. Na začiatok musím pochváliť jedného z členov výpravy SAPR. Martin Ruman, ako jediný a na prvý krát, urobil spomedzi nových rozhodcov senior licenciu. Hneď od rána dostal možnosť rozhodovať kvalifikáciu, semifinále a asistoval pri dopingovej kontrole.

Ako prebiehala súťaž? Turnaj začal rozpačito, keď sa dievčatám darilo a vzápätí prišli neočakávane prehry.  Páčilo sa mi, že aj napriek nepriaznivej situácii sa športovci medzi sebou podporovali, pomáhali si a držali spolu. Kernová,  Ďurianová, Nuttova sa snažili, ale dnes to na prienik do top 6 nestačilo. Do top 6 sa dostali Rašlíkova, Ajpekova, Lišková.  Prvý dobrý výsledok dosiahli Magušinová a Sojková, ktoré obsadili v 60-tke nevďačné 4 miesto. S pomedzi dievčat sa najviac očakávalo od Mišky Vakoničovej (úradujúca vicemajsterka sveta v ľavačke), ktorá potvrdila rolu favoritky a zvíťazila v kategórii junioriek do 18 rokov a nad 70kg. Vo finále zdolala svoju reprezentačnú kolegyňu Barboru Bajčiovú. Pre Barboru je však strieborná medaila veľký úspech, pretože to bola jej premiéra na majstrovstvách Európy. Zajtra Miška pre zranenie v pravačke nenastúpi a tak nádeje budeme vkladať práve do Barbory .

Chalani sa nenechali zahanbiť. Onderko, Hoždala, Dvorščák sa do top 6 neprebojovali a siedmy skončili Emerici a Šoka.  Do najlepšej šestky sa dostali Chudík, Hric, Andraško, Gábor, Golian. Na svojom prvom šampionáte prekvapil Peter Čeleš, keď v kategórii juniorov do 18 rokov (do75kg) vybojoval neočakávané 3. miesto. V tej istej kategórii sa však majstrom Európy stal Adam Adamov. Ten prešiel celou súťažou bez prehry a potvrdil tak svoju príslušnosť do armwrestligovej špičky (je úradujúci vicemajster sveta). Adam je dôkaz toho, že treba vydržať a makať na sebe aj keď sa nedarí. Po sérii neúspešných vystúpení prišli úspechy, ale bolo potrebné vydržať.

Určite milé prekvapenie je 3. miesto Pala Baku v kategórii Grand Master Men +100 kg. Paľo skvele zapadol do mladého kolektívu a úprimné mu k jeho skvelému výsledku blahoželáme.

Medailistom gratulujeme a veríme, že sa zajtra naším športovcom podarí dosiahnuť ešte lepšie výsledky!

Ďaľšou pozitívnou správou bolo, že športovcom boli rozdané „darčeky“, ktoré dostali na večernom stretnutí od nového vedenia SAPR. Boli to doplnky výživy, ktoré im pomôžu v príprave na majstrovstvá svet do Budapešti. No teraz nás čaká súťaž v pravej ruke, tak nám držte palce!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top