XXVII. ME, KATOWICE, JUNIORI, MASTERS PRAVÁ RUKA

Druhý deň súťaženia je za nami. Aj keď výsledkovo slabší ako ľavačka, no  športovci na mňa urobili veľký dojem. Dnes skutočne všetci bojovali ešte viac ako včera a ukázalo sa to aj na výsledkoch, len chýbali medaile. Mohli sme mať aspoň 3-4ďalšie. Poďme teda na to ako sa im darilo. Ďurianová bojovala so zdravotnými problémami a teda nemohla urobiť lepší výsledok. Nuttova dnes zabojovala, ale stačilo to na šieste miesto. Veľmi pekne bojovali dievčatá v 60-tke. Ajpeková siahala aj na medailu. Predviedla vynikajúci výkon, ale rozhodcovia ju pripravili o sily (opakovaný zápas), ktoré jej potom chýbali v zápase o medailu. Obsadila výborné 4. miesto a Sojková šieste. Rašlíková nakoniec skončila na smolnom 4. mieste, ale treba aj uznať, že Turkyňa bola lepšia. Magušinovej, Kernovej a Liškovej sa nedarilo. Veľmi pekný výsledok urobila Bajčiová, keď na pravú ruku získala zlatú medailu! Pri svojej premiére v reprezentácii a na ME tak vybojovala zlato a striebro. Stala sa tak najúspešnejšou členkou juniorskej výpravy!

Chlapci sa oproti včerajšku tiež zlepšili. Ján Gábor (do 21 rokov a 65kg), dnes konečne získal bronzovú medailu na ME a veľmi mu to prajeme! Je to jeho prvá veľká medaila. Bohužiaľ zápas o postup do finále vzdal pre zranenie. Nedarilo sa Onderkovi, Hôždalovi, Hricovi, Andáškovi.  Golian, Baka a  Adamov skončili na 5. mieste.  Emerici a Šoka vybojovali šieste miesto. Jozef Dvorščák siahal na medailu, ale nakoniec prehral na fauly a obsadil 4. miesto. Dokázal však, že má v sebe potenciál! Veľkým prekvapením je postup Petra Čeleša do finále bez prehry. Tam síce prvý zápas prehral, ale v opakovanom zápase už Rusovi nedal šancu a suverénne vyhral. Aj Peter Čeleš pri svojom debute v reprezentácii vybojoval zlato a bronz. Ako jediný junior vybojoval dve medaile a pre mňa je jedným z najväčších prekvapení šampionátu.

Seniori už docestovali na miesto konania šampionátu a Martin Ruman dnes rozhodoval ako hlavný rozhodca!

Dnes nás čaká posledný spoločný večer. Zajtra sa juniorská časť výpravy rozíde domov. Verím, že športovci budú odchádzať namotivovaní do ďalších tréningov, veď MS sú už o tri mesiace. Dôležité je doliečiť si zranenia, zapracovať na slabinách a na svetový šampionát prísť v ešte lepšej forme. Tú budeme kontrolovať na reprezentačných zrazoch cez leto, aby sme mali predstavu o tom ako napredujú.

Chcem sa poďakovať celej juniorskej reprezentácii (aj Palovi Bakovi) za to, že vzorne reprezentovali, bojovali a držali spolu!!! Je to parta mladých ľudí s ktorou sa dá pracovať a majú svoj potenciál. Som na vás hrdý a verím, že na MS to bude ešte lepšie. Ja vám verím a ďakujem aj za vašu dôveru. Myslím, že výsledok vraví za všetko !!!! 4 zlaté, 1 striebornú a 3 bronzové !!!!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top