ROZBEHLI SA ŠKOLSKÉ KOLÁ SILNEJ RUKY STREDOŠKOLÁKOV

November je v znamení Silnej ruky stredoškolákov. Dvadsiaty ročník tejto populárnej súťaže sa už rozbehol. Školské kolá sú na programe do 11. novembra. Od 13. novembra štartujú Oblastné kolá, ktorých máme v tomto roku päť. Veríme, že už od budúceho roka budeme môcť zmeniť názov Oblastné kolo na Krajské kolo a druhé kolo súťaží sa uskutoční vo všetkých krajoch Slovenska.

O celkových víťazov sa bude bojovať na Mikuláša, 6. decembra v Bratislave.

Pre istotu ešte zopakujeme postupnosť akou sa súťaží.

Každá stredná škola na Slovensku sa má možnosť zapojiť sa do súťaže Silná ruka stredoškolákov. V októbri boli rozposlané informácie o Silnej ruke stredoškolákov na takmer 900 stredných škôl v celej republike. Zo školských kôl postupujú dvaja najlepší v kategórii do Oblastných kôl. V tomto roku máme päť Oblastných kôl a uskutočnia sa v nasledovných termínoch:
19.11.2014 – Bratislava – Bratislavský kraj
13.11.2014 – Zlaté Moravce – Nitriansky kraj
18.11.2014 – Trnava – Trnavský a Trenčiansky kraj
19.11.2014 – Žarnovica – Banskobystrický a Žilinský kraj
20.11.2014 – Prešov – Košický a Prešovský kraj

Do Oblastných kôl musí nominovať svojich študentov škola a to zaslaním registračného formulára na sekretariát SAPR (marian.capla@armsport.sk). Prvé registračné formuláre už máme na stole, takže sa školské kolá úspešne rozbehli.

Z Oblastných kôl postúpia v každej kategórii traja najlepší do celoslovenského finále.

V tomto roku očakávame rekordnú účasť už na Oblastných kolách. Vlani sa ich zúčastnilo takmer 300 mladých pretláčačov.

Silná ruka stredoškolákov je liahňou talentov slovenského pretláčania. Veď minuloroční absolútni víťazi Rebeka Martinkovičová a Radovan Čontofalský už v tomto roku úspešne reprezentovali Slovensko na juniorských majstrovstvách sveta v Litve. Martinkovičová už nie ako nováčik v reprezentácii získala dve zlaté medaily v kategórii juniorov do 21 rokov. A pritom sa objavila na pretláčačskej scéne práve vďaka súťaži Silná ruka stredoškolákov.

Ak sa cítite, že na to máte a chcete skúsiť pretláčanie, prihláste sa na svojej strednej škole a požiadajte o organizáciu školského kola alebo ak sa školské kolo nepodarí zorganizovať o registráciu priamo na kolo Oblastné.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top