SAPR informuje …..

Dôležité info pre všetkých športovcov !!!!!

V roku 2019 nás čaká kopec zmien, keďže posledná konferencia SAPR schválila nové Stanovy a smernice. Tieto kroky majú viesť k tomu, aby sme boli uznaní ako Národný športový zväz. Tým pádom musia nastať zmeny v Slovenskom pretláčaní a všetci veríme, že to bude ešte lepšie.  Týmto článkom chceme informovať hlavne športovcov a funkcionárov, aby si  ustrážili zopár vecí.

Najdôležitejšie body:

–          Podľa nových stanov, ktoré sa schválili na poslednej konferencii klubov je AKTÍVNY člen povinný štartovať minimálne 1x za rok na SNLP (platí aj pre rozhodcov) !!! Pre reprezentantov je to ešte o čosi náročnejšie nakoľko podľa Štatútu reprezentanta je jediná nominačná súťaž na ME či MS majstrovstvá Slovenska!!!

–          Pre juniorov , ale aj seniorov je posledná možnosť štartovať na kole 3. SNLP 2.2.2019, čo je jediná možnosť ako splniť podmienku AKTÍVNEHO člena. Následne sa musia zúčastniť a umiestniť na MSR, ak chcú reprezentovať na ME alebo MS (pozor: ak nemáte výsledok z MSR, nemôžete podľa nových stanov štartovať ani na MS!!!).

–          Taktiež treba upozorniť, že podľa nových stanov je potrebné oznámiť štart na súťažiach neorganizovaných SAPR (môže byť aj hromade za klub!). V prípade neohlásenia štartu športovec porušuje stanovy a disciplinárny poriadok a musí za to očakávať trest! Preto by bolo vhodné, aby sa všetci juniori, ktorí majú záujem tento rok reprezentovať, predstavili (aj to oznámili na SAPR cez klub) aj na Junior Visegrád Grand Prix 9.2.2019 – Maďarsko Sárosd (pozri súťaže)! Tu by sa mali hlavne predstaviť:

·         juniori z „21tky”,

·         tých, čo čaká tento rok, alebo budúci prestup do „21tky”,

·         a tí, čo majú záujem reprezentovať (kľudne aj mladší, ale odhodlaní). Bude to súťaž, z ktorej bude reprezentačný tréner brať do úvahy aj posudzovanie výkonnosti vzhľadom k ME.

Tento rok nás čakajú zaujímavé majstrovstvá Európy v Grécku. Prvý krát tu bude aj kategória juniorov do 16 rokov! Pozor, rozpočet SAPR je zatiaľ limitovaný a nevieme koľko športovcov budeme môcť podporiť. Predpokladané plné náklady by mali byť okolo 400 eur. Ak chcete zažiť Grécko (najbližších X rokov tu nečakajte opäť šampionát), máte ambície, výkonnosť a ste ochotní sa na ME pripraviť, tak dajte reprezentačným trénerom čo najskôr vedieť (ideálne do najbližšieho sústredenia 9.3.2019 v Prešove). Po MSR bude urobená nominácia a budú oslovení športovci, ktorí prejavili záujem a splnili všetky požiadavky! Jednou z nich je lekárska prehliadka u ŠPORTOVÉHO lekára (od všeobecného nebude akceptovaná, nakoľko podľa Zákon o športe  každý kto štartuje na vrcholnom národnom podujatí čo je v tomto prípade MSR či ME, MS je povinný raz ročne absolvovať prehliadku u športového lekára!!!). Zo skúseností vieme, že zdravotná poisťovňa Vám časť preplatí (juniori), ale musíte sa včas objednať (športoví lekári sú veľmi vyťažení), aby ste to stihli do 3.kola SNLP alebo najneskôr MSR.

Ak chcete súťažiť až MS v Katoviciach, tak sa tiež musíte zúčastniť kola SNLP, MSR, sústredení, mať lekársku prehliadku (to všetko podľa nového zákona o športe, nových stanov a smerníc)

Takže zhrnieme to celé:

Ø  chcete súťažiť na vrcholnom podujatí v pretláčaní? Zo zákona je POVINNÁ prehliadka u ŠPORTOVÉHO lekára raz ročne (poisťovňa vám časť preplatí)

Ø  chcete byť AKTÍVNY (uznaný ministerstvom) športovec a člen klubu s právom hlasovať na konferencii? Tak príďte 2.2.2019 do Dobšinej

Ø  chcete reprezentovať Slovensko na ME alebo MS? MSR sú jediná nominačná súťaž!

Ø  reprezentanti by si mali prečítať štatút a riadiť sa ním, čiže absolvovať aj sústredenia…..  (najbližšie 2.3.2019 v Prešove pre všetkých, ktorí majú záujem v roku 2019 reprezentovať  a 12.4.2019 na Orave pre nominovaných na ME!)

Ø  ak chcete štartovať na súťaži, ktorú neorganizuje SAPR, musíte to ohlásiť na sekretariát, kľudne aj hromadne za celý klub (najbližšie JVGP Maďarsko)  !

Tento článok sme pre vás pripravili, aby sme predišli zbytočným nedorozumeniam. Chceme, aby ste boli včas informovaní a stihli si splniť všetky záležitosti. Veríme, že sa všetci stretneme v Dobšinej a že na MSR vo Vavrečke sa zíde celá slovenská špička. Dúfame, že to bude naozaj kvalitný šampionát, na ktorom sa bude bojovať o miestenky na ME či MS! Tešíme sa na Vás!

10.1.2019

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top