Lucia Debnárová víťazkou ankety Top 5 SAPR za rok 2018

Slovenská asociácia pretláčania rukou ocenila najlepších športovcov uplynulej sezóny.

Rok 2018 bol pre  pretláčanie  rokom pozitívnych  zmien.  Najväčšia a najpodstatnejšia nastala prijatím armwrestlingu do GAISF–u čím sa Slovenský armwrestling stal uznaným športovým zväzom na Slovensku. V roku 2018 sme opäť dosiahli celý rad pozoruhodných úspechov. Už tradične kraľujú slovenskému pretláčaniu ženy a ani tento rok nebol výnimkou. Do TOP 5 okrem stálic ako R. Martinkovičová, S. Babayeva či L.Debnárová pribudla ďalšia  nádejná  juniorka D. Barošová, ktorá priniesla z ME zlatú a z MS bronzovú medailu. Z juniorov bronz na Slovensko priniesol  Peter Čeleš. Naši športovci získali na Majstrovstvách Európy  a Majstrovstvách sveta dovedna 20 medailí z toho 9 zlatých! (o 4 zlaté medaile viac ako minulý rok).

V tomto roku sme opäť mali na ME i MS zastúpenie i v kategórii telesne znevýhodnených športovcov. Najúspešnejší bol Štefan Nevedel ktorý  vybojoval zlato  na ME a striebro na MS. Tradične najúspešnejšie boli naše ženy, ktoré v pohári krajín na MS vybojovali pre Slovensko bronzovú priečku a juniorky na ME taktiež bronz.

Najúspešnejšou seniorskou reprezentantkou sa stala Lucia Debnárová  so ziskom  zlatej a bronzovej medaily na ME a na MS ziskom zlatej medaily pridala svoj už 10-ty titul Majsterky sveta. Úspešne ju nasledovala Snezhana Babaieva ktorá  ziskom zlatej a striebornej medaily na MS potvrdila svoju pozíciu v absolútnej svetovej špičke. Taktiež sa stala aj víťazkou svetového poháru Zloty Tur 2018, kde jednoznačne vyhrala svoju kategóriu na obe ruky. Výborne  si tiež  počínala Rebeka Martinkovičová ziskom striebornej medaily z MS a bronzovej medaily na ME. Svoje kvality potvrdila tiež  na prestížnej  Arnold Classic Europe 201 kde si vybojovala dve zlaté medaily.

V osemnástke sme zaznamenali hneď niekoľko nových mien medzi našimi medailistami. Barbora Bajčiová, talentovaná športovkyňa získala zlaté double keď na  MEJ i MSJ  vybojovala zlatú  obe ruky. Výborne jej sekundovala Dominika Barošová, nováčik reprezentácie, ktorá tento rok získala na MEJ a MSJ zlatú a bronzovú medailu. Ďalšie medaily priniesli Martina Sojková (U21) a Martina Ďurianová . Nestratili sa ani naši chlapci. Peter Čeleš vybojoval na ME bronz  Bodované miesta obsadili aj D. Šoka, A. Adamov či P. Horvát Medailové umiestnenie sme mali taktiež v kategórii masters zásluhou Petra Spustu, ktorý si odniesol z ME striebornú medailu. Okrem medailí na ME a MS sme však zaznamenali množstvo výborných výsledkov a pódiových umiestnení na mnohých medzinárodných súťažiach.

Výsledky ankety TOP 5 SAPR 2018

Víťaz ankety TOP 5:  Lucia Debnárová

TOP5 SAPR 2018: Rebeka Martinkovičová, Snezhana Babaieva, Štefan Nevedel, Lucia Debnárová,Peter  Spusta

Juniorka roka: Barbora Bajčiová

Junior roka: Peter Čeleš

Objav roka: Dominika Barošová

ďalší ocenení za úspešnú reprezentáciu SVK: Martina Sojková

Čestné uznanie Prezidenta SAPR za zisk jubilejného 10. titulu Majsterky sveta Lucia Debnárová

ocenenie za celoživotnú reprezentáciu Slovenského armwrestlingu:  Ján Germánus

ocenie za trénerský prínos seniorskej reprezentácie: Tomáš Kiss

ocenie za trénerský prínos juniorskej reprezentácie Mgr. Gabriel Harčarik, PhD

ocenenie za rozvoj a vzdelávanie referee v armwrestlingu: Ing. Matúš Hlubík

ocenie za rozvoj armwrestlingu na Slovensku. Mgr Ľubomír Jagnešák

ocenenie SAPR za rozvoj a administratívnu podporu SAPR. Mgr. Libuša Tichoňová, Dagmar Petrová

cenenie SAPR za osobitný prínos k organizácii súťaží SNLP na Slovensku . Monika Mináriková

Cena SAPR za osobitnú podporu a starostlivosť o SVK reprezentáciu. PhDr. Andrea Martinkovičová

ocenenie za za úspešnú reprezentáciu a rozvoj armwrestlingu na Liptove. Pavol Baka

Ocenené na TOP5 boli aj najúspešnejšie kluby SAPR, ktorým sa podarilo nazbierať najviac bodov v uplynulej sezóne SNPL a MSR. Víťazom v celkovom hodnotení sa stal AWK Prešov pred KasProf Security Bull Team Orava a AWK Dobrá Voda. Kluby získali pretláčací stôl a doplnky výživy pre športovcov.

V hodnotení seniorov sa na prvom mieste umiestnil AWK Prešov, druhý skončili ŠKPR Trnava a tretím bol AWK Dobrá Voda. V hodnotení juniorov do tretice vyhráva AWK Prešov, druhí skončili AWK Kokava nad Rimavicou a tretí KasProf Security Bull Team Orava.

SAPR za úspešnú reprezentáciu venovala ďalšie stoly tiež pre Armwrestling Warrios Prievidza, ŠKPR Trnava a Luciu Debnárovú.

Všetkým oceneným gratulujeme a želáme veľa ďalších športových i osobných úspechov.

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top