TOP 5 SAPR 2018

Vyhlásenie TOP 5 najlepších pretláčačov SAPR roku 2018

Druhý decembrový piatok 14.12.2018 sa Donovaly stanú svedkom slávnostného vyhlásenia najlepších pretláčačov SAPR roka 2018.

V tomto roku sme opäť zaznamenali opäť množstvo medailových umiestnení na vrcholných podujatiach. Výborne sa darilo našim juniorom ktorí dovedna priniesli z ME a MS osem medailí. Chvályhodný výkon. Seniori pridali šesť cenných kovov a naši telesne znevýhodnení športovci tri medaily. Medzi juniorskými tímami na ME získali naše dievčatá 3. miesto spomedzi všetkých krajín a taktiež naše ženy na MS 3. miesto. Skvelé výkony našich športovcov.

Najlepšie sa darilo v reprezentácii a obrovskému talentu Slovenského pretláčania Barbore Bajčiovej, ktorá vylepšila svoj minuloročný výkon a doniesla z ME i MS zhodne zlato na obe ruky. Výborne jej sekundovala Dominika Barošová, nováčik v reprezentácii, ktorá si priniesla zlato z ME a bronz z MS. Nesklamali ani ďalšie medailistky Martina Sojková i Martina Ďurianová . Z chlapcov bol najúspešnejší Peter Čeleš so ziskom bronzu na ME.

Zo seniorov tradične zachránili česť seniorskej výpravy ženy. Najúspešnejšia bola Lucia Debnárová, ktorá si z ME a MS pripísala na svoje konto tri medaily (zlato a bronz z ME, zlato z MS) a na MS získala svoj jubilejný 10-ty titul Majsterky Európy. Ďalšou našou úspešnou medailistkou bola Snežana Babaievoá ziskom zlatej a striebornej medaily na MS. Svoju medailovú zbierku si rozšírila aj Rebeka Martinkovičová, ktorá si z ME a MS odniesla striebro a bronz v  pravačke.

Nesmieme zabudnúť ani na našich telesne znevýhodnených športovcov. Štefan Nevedel potvrdil svoje kvality a odniesol dve medaily (zlato z ME a striebro z MS).

Dokopy teda osem medailistov ašpiruje na umiestnenie v TOP 5.Na TOP budú tiež vyhlásené najlepšie kluby za uplynulú sezónu 2017/2018, kde máme v hre viacero kandidátov  na popredné umiestnia.  Kto z medailistov sa na základe hlasovania prebojuje na najvyššie priečky, ktorý klub nazbieral počas sezóny najviac bodov kto, bude ocenený a kto získa čestné uznania SAPR sa dozvieme už o pár dní.

Slávnostné vyhlásenie bude o 17h. v reštaurácii Hotele Galileo na Donovaloch.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top