Silná ruka na Strednom Slovensku s 300 súťažiacimi!

Záujem o pretláčanie rukou medzi mládežou každým rokom rastie. Svedčí o tom aj tradičná Silná ruka základných a stredných škôl. Po Východe ohromila svojou účasťou aj Silná ruka na Strednom Slovensku.

V rámci Oravy sa konali štyri súťaže pre základné a stredné školy. V okrese Námestove si to za stolíkom vyskúšali na Gymnázium Antona Bernoláka, kde sa zúčastnilo viac ako osemdesiat stredoškolákov. Mladšie ročníky si svoje silné ruky otestovali na Základnej škole v Lokci, kde sa ich zišla pekná šesťdesiatka.

Za okres Tvrdošín bola súťaž zorganizovaná na Lesníckej škole, kde sa zišlo okolo osemdesiat pretekárov. Celkovo sa tak počet priblížil ku neuveriteľnej tristovke. Organizačne súťaže zastrešil klub KASprof Security bul team Orava na čele s Tobiasom Romanom a jeho tímu Jakub Kozák, Miroslav Pavčo a Viliam Dudášik. O pekné ceny sa postarala firma KASprof Security Agency.

Vyvrcholenie sa uskutočnilo 3. novembra v Lokci. Tobias Roman vyjadril spokojnosť. Súťaže prebiehali hladko a disciplinovane. „Stredoslovenské kolo dopadlo na výbornú a bez zranení ako aj ostatné kolá. Účastníkov bolo približne 80, s čím som veľmi spokojný, keďže sa našlo veľa kvalitných talentov. Ďakujem môjmu tímu, ktorý mi pomáhal pripraviť súťaž a zvládnuť celý priebeh“.

 

„Chcel by som vyzdvihnúť tímové ducha nášho klubu a skvelú organizáciu, podarilo sa nám niečo neuveriteľné, dostať za stolík nových tristo ľudí, čo sa na Slovensku ešte nestalo. Ďakujem chalanom, ktorí to zvládli na výbornú a riaditeľom jednotlivých škôl za podporu“, dodal Peter Kasan, predseda klubu.

 

Výsledky

Dievčatá do 12 open:

1. Michaela Michalčíková

2. Karolína Lipničanová

3. Elly Wijnenova

Chlapci do 12 open:

1. Dominik Manceal

2. František Jaroš

3. Juraj Lokaj

Dievčatá do 15 open:

1. Vanessa Jurčáková

2. Natália Baleková

3. Klaudia Svelanová

Chlapci do 15 do 60kg:

1. Matúš Martvoň

2. Imrich Holma

3. Andrej Bodorik

Chlapci do 15 nad 60kg:

1. Marek Repôň

2. Dominik Parížek

3. Sebastián Špagla

Dievčatá nad 15 do 60:

1. Zuzana Kumova

2. Nina Kubasová

Dievčatá nad 15 nad 60:

1. Natália Brachňáková

2. Karin Podstrelená

Chlapci nad 15 do 65:

1. Dušan Didek

2. Matúš Murín

3. Jakub Šubjak

Chlapci nad 15 do 70:

1. Dušan Didek

2. Tomáš Rentka

3. Kristián Turoň

Chlapci nad 15 do 80:

1. Sebastián Serdel

2. Mario Kurek

3. Marek Repôň

Chlapci nad 15 nad 80:

1. Benjamín Hajdúch

2. Adam Bartoš

3. Sebastián Pšeňo

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top