Medzi tristovkou súťažiacich vo Švajčiarsku vybojovali cenné kovy

Prvý novembrový víkend bol nabitý súťažami v pretláčaní rukou.  Okrem Životickej páky v susednom Česku sa slovenskí reprezentanti zúčastnili prestížnej súťaže Swissopen.

Švajčiarska federácia označila turnaj doposiaľ za najväčší s účasťou 327 pretekárov z 35 krajín sveta.

„Príprava bola dlhá a náročná, ale tá drina stála za to. Veľká vďaka patrí Snezhane Babaieva a celému tíme. Vo Švajčiarsku sme dosiahli niečo neuveriteľné“, vyjadril sa na sociálnej sieti Ivan Sciaroni, prezident asociácie.  

V juniorskej kategórií U23 do 60kg hájila slovenské farby Tamara Stieranková, ktorá na ľavačku aj pravačku porazila nemeckú súperku a získala prvé miesto. Šťastie skúsila aj v seniorskej kategórií do 55kg na ľavú aj pravú ruku, kde v silnej konkurencii obsadila konečné tretie miesto.

 

„Turnaj Swiss open 2023 hodnotím tento rok ako malé majstrovstvá Európy. Konečne môžem prirovnať nejakú európsku súťaž s úrovňou k Seneckej ruke za starších čias. Všetci veľmi dobre vieme že Senecká ruka bola kedysi veľmi ťažká súťaž. Na Swiss open Súťažilo 350 športovcov a finále prebiehalo až o pól tretej nad ránom. Nabitá súťaž majstrami sveta, finančné ocenenia – to všetko len ukazuje, že organizátor Ivan Sciaroni nenechal nič na náhodu a bol výborne pripravený. Z môjho prvenstva sa teším a som spokojná. Tri majsterky sveta v jednej triede, ostatné ďalšie medailistky zo svetových súťaží, ťažšia váhová kategória a navyše to bola kvalifikácia na prestížnu súťaž East vs West, ktorá sa bude konať v Instanbule“, dodala víťazka kategórie do 67kg na pravú aj ľavú ruku Lucia Debnárová.

 

V kategórií ženy nad 67kg sa za stolíkom predstavila Barbora Bajčiová, kde na ľavú ruku v konkurencii medzi súperkami z Talianska, Švédska, Turecka, Ukrajiny, Bosny a Hercegoviny získala jednoznačné zlato.

Ako rozhodca a zároveň pretekár v kategórií Masters do 90kg sa Swissopen zúčastnil Matúš Hlubik.

„Bola to súťaž s veľmi vysokou a kvalitnou účasťou vo všetkých kategóriách, v niektorých kategóriách bolo aj 30 pretekárov, čo malo samozrejme vplyv na trvanie súťaže, keďže sa šlo len na štyroch stoloch. Ja som sa osobne dostal do finále o štvrť na tri ráno, ktoré som ale úspešne vyhral. Po celodennom boji ako rozhodca so všetkými súťažiacimi“.

Zlato získal v kategórií do 95kg na ľavú ruku Peter Čeleš. Radoslav Dobrovič skončil na 6. mieste. Martin Minarovič obsadil 4. miesto v kategórií muži do 108kg.

V kategórií do 90kg sa na ľavačku predstavil Alan Lepeš, kde vybojoval striebro.

Filip Hritz skončil v kategórií muži do 83kg pravá ruka na štvrtom mieste. Pavol Gettler v rovnakej kategórií obsadil 12. miesto.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top